24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rus parasının değeri turizmle yükselecek

Rusya’nın vatandaşlarına yaptığı rubleye yönelmeleri çağrısı, Rus turist potansiyeli yüksek olan Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. Uzmanlara göre, turistlerin ruble kullanımı turizm hareketlerini kolaylaştıracak.

Rusya-Ukrayna savaşı, rubleye büyük değer kaybettirdi. Rusya’nın para birimlerinin tekrar değer kazanması için attığı adımlardan biri de vatandaşlarına kendi para birimlerine yönelmeleri çağrısı oldu.

Trt Haber’den Benginur İkbal Akgül’ün haberine göre Türkiye’yi en çok ziyaret eden turistler arasında bulunan Rus vatandaşların, ruble kullanımının turizm sektörüne nasıl yansıyacağı ise merak konusu.

Uzmanlar, iki ülke arasındaki ticaretin milli para birimleriyle yapılmasının sektörde kolaylık sağlayacağını söylüyor.

Peki, turizm sektörü ruble kullanımdan nasıl etkilenir?

TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Rus turistlerin Türkiye’de ruble kullanımını TRT Haber’de değerlendirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turizmde bayram heyecanı başlıyor

“Savaşın turizme de olumsuz yansımaları olacak”

Bağlıkaya, Rusya ve Ukraynalı turistlerin sektör için önemine değinerek, bu yıl savaş nedeniyle daha az turistin beklendiğini söyledi:

“Rusya ve Ukrayna, turizmde en önemli ana pazarlarımız arasında. Turizmde birinci pazarımız konumunda bulunan Rusya’dan 2021 yılında 4,7 milyon misafir ağırlarken üçüncü pazarımız olan Ukrayna’dan 2 milyon ziyaretçi konuk ettik. Geçtiğimiz yıl gelen yabancı ziyaretçilerin yüzde 28’e yakın kısmını bu iki pazardan gelen misafirlerimiz oluşturdu.

Gelinen noktada, yakın coğrafyamızda önemli ilişkilerimizin olduğu bu iki ülke arasındaki savaşın ister istemez turizme de olumsuz yansımaları olacaktır. Savaşın yarattığı psikolojik etkilerin yanı sıra ekonomik yansımaları da büyük önem arz ediyor. Rublenin hızla değer kaybetmesi, Rusya’ya uygulanan ambargolar ve uçuşlarla ilgili yaşanan sıkıntılar, Rus vatandaşlarının tatillerini ülke içinde geçirmelerine yönelik kampanyalar bu yıl Rus turist sayısında azalmaya yol açacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ruslar Avrupa'ya nasıl gidiyorlar?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  "HotelRunner"dan Fas turizmine atak
GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,171TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER