24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rus turizminin elinde sadece Çinliler kalacak

Pandemi öncesi 2019 yılında 5 milyon yabancı turist ağırlayan Rusya bu sayılara yakın gelecekte bir daha ulaşamayacağa benziyor. Kommersant gazetesi, ülkenin bir parçası olduğu jeopolitik krizden en çok zarar görecek sektörlerin başında turizmin geldiğini yazdı.
Türkrus’un haberine göre, Rusya’ya en çok turist gönderen 10 ülkenin 7’si şu anda “hasmane ülkeler” listesinde. Dışişleri Bakanı Lavrov bu ülkelerin vatandaşlarının Rusya’ya girişini sınırlayacaklarını açıklamıştı.
2019’da Rusya’yı ziyaret eden yabancı turistlerin yüzde 36’sı Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, ABD, İngiltere ve Güney Kore’dendi.
Bu ülke vatandaşlarının Rusya’ya bir daha girememesi durumunda Rus turizminin elinde yalnızca Çinli turistler kalacak.
Kommersant gazetesi, Avrupalı ve Amerikalı turistlerin girişine yasak getirilmese bile, ülkenin zedelenen imajı ve kesintiye uğrayan havayolu trafiği nedeniyle turizmin bu dalının fiilen öldüğünü yazdı.
Batılı turisti Çinli turistle ikame etme hevesi ise kursaklarda kalabilir. Habere göre, Çin artan koronavirüs vakaları nedeniyle çok sayıda bölgede yeniden kapanmaya gidiyor.
Diğer iki potansiyel turist kaynağı ise Hindistan ve İran. Rusya Türk turistlerin vizesiz girişini ise uçak krizinden sonra iptal etmişti. 2015’ten önce Rusya’ya gelen her 20 turistten 1’i Türk vatandaşıydı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İşte Rus zenginlerin özel jetleriyle uçtuğu ülkeler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Paket tur satışlarında Türkiye ve Rusya lider
GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER