32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Rusya tur operatörlerine 6 milyar ruble verecek

RUSYA’DAN TUR OPERATÖRLERİNE 6 MİLYAR RUBLE DESTEK

Rusya’ya uygulanan yaptırımların ardından tur operatörlerine yurt dışından gelen turistlerin taşınması için 6 milyar ruble verilecek. Bakanlar Kurulu’nun kararına göre, yedek fondan fonlar şirketlerin kendileri tarafından değil, Rostourism tarafından alınacak. Ajans, fonların tur operatörleri arasında dağıtımını sağlayacak ve sübvansiyonların hedeflenen kullanımını kontrol edecek.

Kararda, “2022’de Rostourism’e, yabancı ülkelerde satın alınan turistik ürüne uygun en az 50 bin turistin yabancı ülkelerden ihracatını sağlamaya yönelik tedbirlerin uygulanmasında ortaya çıkan masrafların karşılanması için tur operatörlerine federal bütçeden sübvansiyonlar sağlamak Rusya Federasyonu Hükümeti yedek fonundan 6 milyar rubleye kadar bütçe tahsisi” dedi.

Turizmdatabank’ın haberine göre Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko daha önce bazı ülkeler tarafından hava sınırlarının kapatılmasının ardından tur operatörlerinin Rusya Federasyonu’na yaklaşık 117 bin organize turist getirdiğini ve hükümetin 10 milyar ruble ayırmaya hazır olduğunu söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusların tatil için ilk tercihi Kemer

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Avrupalı turistin tatil popülaritesi
GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER