32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Türk turizminin rakibi İspanya 25 milyonu aştı

Turespaña raporu

Turespaña raporuna göre; İspanya Nisan ayında uluslararası havalimanlarındaki yolcu sayısını %755 artırarak 7 milyona çıkardı. Nisan 2019’a göre %85’lik toparlanma oldu. 4 ayda yolcu sayısı 25 milyonu aştı. Gelenlerim % 60’ı düşük maliyetli havayollarını (low cost) kullandı. Hollanda Covid-19’dan önceki yıla kıyasla en büyük toparlanmaya sahip pazar oldu. ABD ve Birleşik Devletleri en kötü performansı gösterdi.

Pazarlara göre gelişler

Birleşik Krallık havaalanlarından gelen yolcu sayısı 1,6 milyon oldu. Bu pazarda gelenlerin %83’ü düşük maliyetli havayollarını kullandı. En çok Kanarya’ya geldiler.

Turizmdatabank’ın haberine göre Almanya’dan gelişler ise %493.7 artarak 1,12 oldu. En çok Balear ve Kanarya Adalarına yöneldiler. Gelenleri %49’u tarifeli geleneksel şirketleri kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İspanya turist akını için polis işe alıyor

Fransa’dan gelenler geçen yıla göre %492,5 artarak 587 bin kişiye ulaştı. İtalya da % 955 artış yaşadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uçuşlarda Türkiye ve İspanya verileri
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet, Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır. GM Dergi’yi Okuyabilir, Dinleyebilir ve İzleyebilirsiniz! Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi, 2021 Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliğine kavuşmuştur. İçeriği ve yayını tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Keyifli okumalar…

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER