23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Vali Ersin Yazıcı: “Antalya bu ülkenin dışa açılan kapısıdır.”

Vali Ersin Yazıcı, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Antalya’nın 2022 yılı hedefleri üzerine değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, 2022 yılının Antalya için yeni başarılara imza atılacağı bir yıl olacağını dile getirdi.

Vali Ersin Yazıcı, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda dernek üyeleriyle bir araya gelerek Antalya’nın ekonomisinden eğitimine kadar 2022 yılı hedeflerini değerlendirdi. Toplantıya Vali Yazıcı’nın yanı sıra Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hüseyin Kurtay, Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş ve iş insanları katıldı.

Toplantının başında derneğe yeni katılan iş insanlarına “Üyelik Belgeleri”ni takdim eden Vali Yazıcı, çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu. “Üyelik Belgeleri”nin takdim töreninin ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan, 2010 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini ve Antalya’ya gönül veren iş insanları olarak birçok örnek projeye imza attıklarını dile getirdi. Konuşmasında Manavgat’ta yaşanan ve Türkiye’nin en büyük orman yangını olarak tarihe geçen yangına da değinen KONYSİAD Başkanı Kaplan, Vali Yazıcı’ya yangın dönemindeki gösterdiği özverili çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Vali Yazıcı’nın özellikle çocuklara ve eğitime yönelik çalışmalarını büyük beğeniyle takip ettiklerini söyleyen KONYSİAD Başkanı Kaplan; “Geleceğimiz olan çocuklarımıza karşı ilginizden hassasiyetinizden dolayı buradan size bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. AHENK gerçekten çok güzel ve özel bir proje.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstanbul 2022 turizm sezonunu erken açtı

Lütfen Hepimiz Dikkatli Olalım

Konuşmasına koronavirüse değinerek başlayan Vali Yazıcı; “Bu güzel etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum. Keşke başımızda bu koronavirüs olmasaydı da bu buluşmayı daha önce yapabilseydik. Hayatımızı alt üst eden bir illetle karşı karşıyayız ama inşallah aşılarımızı olarak virüsün önüne geçeceğiz. Ama şunu unutmayalım. Koronavirüs henüz bitmedi. Hala aramızda dolaşıyor. Bunu buradan bir kez daha hatırlatmak isterim. Lütfen hepimiz dikkatli olup kurallara uyalım.” dedi.

Sektörden Gelen Bilgilere Göre 2022 Yılı 2019’u Geçecek

Turizm sektör temsilcileriyle gerçekleştirdikleri toplantılarda 2022 yılına dair olumlu dönüşler aldığını söyleyen Vali Yazıcı; “Sektörden aldığım bilgiler, sektördeki iş insanlarından aldığım bilgiler doğrultusunda 2022 yılı inşallah 2019 yılının da üstüne çıkacağını bize gösteriyor. Koronavirüsün inşallah daha da kontrol altına alındığı veya bittiği bir yaz sezonu ümit ediyoruz. 2022 yılı turizm ile ilgili beklentilerimiz gayet olumlu. Bu yıl bir önceki yıla göre iyiydik. Ama 2020 dönemi bizim için ölçü değil. Koronavirüsün başlamasıyla 2020 yılı turizm açısından kötü bir sezon geçirdik. Bu yıl biraz moralimiz düzeldi. İnşallah bu hareketliliği önümüzdeki yılda göstereceğiz. Temmuz ayında yükselmeye başlayan turizm hareketliliği özellikle eylül ve ekim aylarında da devam etmesiyle iyi bir sezona imza attık. Ekim ayına baktığımız zaman ise misafir ettiğimiz turist sayısı bakımından hemen hemen en iyi ekim ayını geride bıraktık. Bu bizi çok mutlu etti. 2022 yılı da inşallah turizmde herkesin mutlu olduğu bir yıl olacak. 2022 Antalya’mız için yeni rekorlara imza atacağımız bir yıl olacak. Buna yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya'da oteller fiyatları indiriyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Charm Palace Hotel 30 Nisan'da açılıyor

Turist Gelmeyince Şehrin Tadı Olmuyor

Kapalı yolda esnaf ziyareti yaparken yaşadığı bir anısını anlatan Vali Yazıcı; “Kapalı yolda esnaf ziyareti yapıyordum. 78 yaşında bir beyefendi ile karşılaştım. Bana Kaleiçi’nde kimsenin olmadığını ve buna moralinin bozuk olduğunu söyledi. Kendisine esnaf ya da ticaret erbabı olup olmadığını sorduğumda ise emekli olduğunu aktararak buranın turizm şehri olduğunu, buraya turistler gelmeyince şehrin tadı olmadığını dile getirdi. Bu amcamızın turizmden bir getirisi yok. Ama artık şehrin olağanı bu olduğu için olağan dışı bir durum olunca herkes olumsuz etkileniyor. Herkesin morali bozuluyor. Gerçekten koronavirüsün getirdiği ekonomik zorluklarla birlikte şehirdeki turizm hareketliliğinin olmaması herkesin moralini bozdu. Çünkü bu şehir bir turizm şehri. Bu şehir ülkemizi temsil eden bu ülkenin dışa açılan kapısı. İstanbul’dan sonra da herkesin bildiği önemli bir şehir. İnşallah 2021 yılı bu manada iyi geçti diyelim. 9 milyonu aşkın bir turistle yılı kapattık. Ocak ayıda fena başlamadı. Daha da iyi olacak. Beklentiler olumlu. Şehrimiz zaten ürettiği hizmet ve kalitesi manasında dünyada parmakla gösterilen önemli turizm şehirlerinden biri. Bu kalitemizi sürdürerek 2022 yılını da en iyi şekilde tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda KONYSİAD Başkanı Kaplan, desteklerinden dolayı Vali Yazıcı’ya plaket takdim etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  IMWF’den şehre ve Antalya otellerine katkı
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER