100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA TURİZMİN ÖNEMİ BÜYÜK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 18 Ağustos, 07:17'de eklendi

100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA TURİZMİN ÖNEMİ BÜYÜK – Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 100 günlük icraat programı kapsamında turizm sektörünün önünde yoğun ve önemli bir gündem bulunuyor.

100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA TURİZMİN ÖNEMİ BÜYÜK – Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 100 günlük icraat programı kapsamında turizm sektörünün önünde yoğun ve önemli bir gündem bulunuyor.

100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA TURİZMİN ÖNEMİ BÜYÜK

Programın açıklamasıyla hızla harekete geçen turizm şirketleri belirlenen hedeflere ulaşmak için düğmeye bastı. SY Group CEO’su Yaser HadadKörfez ülkelerinde bulunan 40 temsilcisiyle bir araya geldi. Hadad, “ Açıklanan 100 günlük programda, turizm sektörü yeni bir yüz kazanacak. Sektör temsilcilerimizle bir araya gelerek konuyla ilgili bilgilendirdik. Turizm şirketleri olarak ülke değerlerimizi doğru bir şekilde aktaracağız.Kültürel ve sanatsal etkinliklerle dünyanın gündemine taşımalıyız.” dedi.

100 günlük icraat programıyla birlikte açıklanan turizm planının yol haritası da şekillenmeye başladı. Turizm yatırımlarıyla birlikte büyük bir sıçramanın bekleniyor. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra yeni açılacak. Restorasyon işlemleri devam eden kültür miraslarının da kısa sürede tamamlanacağı belirtiliyor.

Turizmdeki Dönüşümün Miladı Olacak

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan ve bilinen en eski ibadet yeri olan Şanlıurfa Göbeklitepe’nin turist ziyaretlerine açılmasının planlandığı raporda turizm sektörüne geniş yer verildi. Göbeklitepe’nin yanı sıra turizmde sıçrama yaşatacak yeni yatırımlarında bulunduğu raporda İstanbul’da bulunan 14 adet proje ve restorasyon işinin bitirilmesi ön görülüyor. Ortadoğu ülkelerinden Türkiye’ye turizm ticareti yapan Yaser Haddad, “2023 yılı hedefleriyle yükselişe geçen turizm sektöründe, 100 günlük icraat programıyla birlikte oluşturulacak olan yeni yatırım alanları ve kısa sürede bitirilmesi ön görülen restorasyonlar, Türkiye’de turizmin miladı olacak.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Turizmi Yükselişini Sürdürüyor

Son yıllarda turizm pastasındaki payını sürekli yükselten sağlık turizminde Türkiye kaliteli hizmeti ve uygun fiyatıyla Avrupalı rakiplerinden ayrışıyor. Sağlık turizmine yapılan yatırımların arttı.  Yaser Hadad, “Son 10 yılda hızla gelişen turizm kollarından sağlık turizminin, ülke ekonomisine getirisi oldukça yüksek. Türkiye, son donanıma sahip hastanelerini, termal kaynaklarını ve doğal yaşam alanlarını, sunduğu eşsiz otelcilik hizmetiyle birleştirerek, hastalara ekonomik ve üst düzey imkânlar sunuyor.” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.