100 ÜLKEDEN 700 TUR OPERATÖRÜ EMİTT’ TEKİ B2B WORKSHOP’UNDA SEKTÖRLE BULUŞACAK

Sektörel Haberler 17 Ocak, 12:18'de eklendi

TravelShop Turkey’in ilkini geçen yıl EMİTT Fuarı’nda gerçekleştirdiği taraflar önceden randevulaşarak buluşmasına en çok katılım yükselen pazar Hindistan’dan…

Aralarında Kanada, Çin, Amerika ve Hindistan’ın da olduğu 100 ülkeden 700 tur operatörü EMİTT Fuar’nda sektör temsilcileri ve bölgelerin yöneticileri ile buluşturulacak.
TravelShop Turkey ve WorkShop TravelShop’un ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği organizasyon, B2B Networking Sistemi üzearinden taraflar önceden randevulaşarak bir araya geliyor.
Organizasyon ile ilgili bilgi veren TravelShop Turkey ve WorkShop TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender,“Sektör için teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak Workshop TravelShop Turkey B2B Networking Sistemini ülke turizmimize kazandırmanın onuru ve gururu içindeyiz” dedi.
Gelmeden önce randevulaştılar
Kalender bu orgarizasyonun EMITT Fuarı’na yeni işlev kazandırdığını belirterek şunları söyledi:
B2B Workshop organizasyonuna 107 Ayrı ülkeden 2686 tur operatörü kayıt yaptı. Bunlardan 700’ü karşılıklı yazışma sonucu bir araya gelme konusunda anlaştı.
Ençok katılım Hindistan’dan
EMİTT B2B Workshop’una özellikle MICE ve wedding planner olmak üzere 250’e yakın tur operatörü geliyor. En çok katılım Hindistan’dan oldu.
Yapmış olduğumuz sistem sayesinde, acente olmayanlar veya verimli olmayacağını düşündüğümüz başvuru yapan acenteler, filitreden geçirerek elemeden geçiriyoruz. Dolayısıyla bu buluşmalar tarafların en iyi sonuç almalarını sağlıyor.
En yüksek katılım
Dünyanın diğer ülkelerindeki yapılan benzer türdeki organizasyonların hiçbirine bu  sayıda katılım olmuyor.
Bu yıl EMITT’te gerçekleştireceğimiz B2B workshop, ilgiki geçen yılki doeneyim ve birikimlerimizle çok daha iyi olacak.  Partnerlerin buluşmasının verimli olması için aralarında WTM Londra’nın da olduğu dünyanın en gelişmiş turizm fuarlarında kullanılan online randevu sisteminin ve speed networking’ini kullanıyoruz.
Speed Networking sistemi
Speed Networking sisteminin amacı yerel turizm firmalarının, dilediği yabancı hosted buyer acenteleri ile 5’er dakikalık sürelerde hızlı şekilde görüşmesini sağlamak ve kartvizit alış-verişini daha efektif yapmalarına olanak sağlamaktır.
Speed Networking EMITT Fuarı’nın 1.günü 6. Salonda bu amaçla ayrılan bölümde saat 16.30 – 18.00 arasında ve 2.günü saat 10.00 – 11.30 arasında gerçekleştirilecek.
İller sunumlar yapacak 
Organizasyon kapsamında tur operatörlerine Amasya, Tokat, Çorum, Samsun, Troia 2018 ve Çanakkale illerimizin tanıtım sunumları yapılacak.
300 tur operatörüne 12 şehire  fam trip
EMİTT’ten sonra da katılımcılar için İstanbul, Bursa, Uludağ, Çanakkale, Truva, İzmir, Kusadası, Efes, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve Ankara için ayrı ayrı fam tripler düzenlenecek.
Bir çok turizm il müdürleri ile iletişim halindeyiz. Ümit ediyorum ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 81 ilimizin tamamına yabancı turist getireceğiz.”
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.