reklam
reklam
hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 445.370 % -0.815
reklam reklam

FTI GROUP’tan yeni bir sürdürülebilirlik projesi

Son Güncelleme :

20 Ağustos 2022 - 13:39

FTI GROUP’tan yeni bir sürdürülebilirlik projesi

Avrupa’nın en büyük üçüncü tur operatörü, derhal yürürlüğe girecek şekilde sürdürülebilirliğe çok daha güçlü bir şekilde odaklanıyor

Grup, AB Yeşil Mutabakat‘ının yanı sıra çevrenin korunması ve daha fazla sosyal eşitlik için Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürebilir kalkınma hedeflerini destekliyor

Yeni sürdürülebilirlik gündeminin odağında başlangıçta Münih, FTI’ın kendi otelleri ve acenteler tarafından sunulan hizmet yelpazesi var

Caroline Steimle FTI GROUP’ta Kurumsal Sosyal Sorumluluk Başkanı olarak göreve başlıyor

Münih, 29. Haziran 2022 – Yeşil yeni turuncu: FTI GROUP, sürdürülebilirlik konusuna derhal yürürlüğe girecek şekilde yeni bir konum veriyor ve dünya çapında çevre ve toplum için önemli ölçüde daha fazla sorumluluk üstleniyor. Gelecekteki stratejik yönelimin odak noktası öncelikle iklim koruması, sürdürülebilir seyahat, kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin korunması ve sosyal sorumluluk için önlemlerdir.. “Yeni sürdürülebilirlik stratejimizle Avrupa Birliği’nin Yeşil Mutabakatı’nı ve Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini aktif olarak destekliyoruz. Bunları tüm eylemlerimize yansıtacağız ve bu konuda Avrupa Birliği’ne yazılı bir taahhütte de bulunduk” diye açıklıyor FTI Group CEO’su Ralph Schiller.

Bir durum ve önemlilik analizine paralel olarak, grup başlangıçta özellikle Münih’teki ana lokasyonunda ve FTI’nin kendi otellerinde aktif olacaktır. Odak noktası, optimize edilmiş enerji yönetimi, akıllı mobilite, dijitalliğin genişletilmesi ve iyileştirilmiş atık yönetimidir. Aynı zamanda grup, sürdürülebilir seyahat ve gezi tekliflerini de daha geniş bir alana yayacaktır. Bu amaçla şirket, yaklaşık 20 tatil ülkesindeki şubeleriyle temsil edilen incoming acentesi Meeting Point International’ın gezi portföyünün yanı sıra ürün yönetimindeki program ve süreçleri de gözden geçiriyor. İkinci adımda, müşteriler bu daha sürdürülebilir tekliflerden daha fazla haberdar edilecek ve CO2 telafisi olanakları hakkında kapsamlı bir şekilde bilgilendirilecektir. “Daha iyi bir çevreye kararlı bir şekilde katkıda bulunmak için güçlerimizi her düzeyde seferber edeceğiz. Buna ek olarak, sosyal bileşen de bizim için önemli bir endişe kaynağıdır. Nihayetinde turizm her zaman kültürel alışveriş ve uluslararası anlayış anlamına gelir. Bu nedenle, hem bu ülkede hem de destinasyonlarımızda çeşitli finansman ve koruma programları başlatacağız” diye devam ediyor Schiller. “Elbette sürdürülebilirlik alanında daha önce de faaliyet gösterdik ve önceki çabalarımızı geliştiriyoruz. Ancak şimdi, çok daha geniş bir düzeyde hareket edeceğiz ve tüm Grubumuz için müşterilerimiz tarafından da açıkça algılanabilecek gözle görülür bir sürdürülebilirlik değişimi başlatacağız” diye devam ediyor. Grup, önümüzdeki haftalarda ve aylarda stratejinin ayrıntılarını ve bireysel önlemleri tanıtacak. Schiller’in vurgulaması önemlidir: „Taahhüdümüzü gereken ciddiyet ve şeffaflıkla desteklemek için bağımsız ve tanınmış kuruluşlar ve sertifikalandırıcılarla da birlikte çalışacağız.”

FTI GROUP için yüksek uzmanlık: Caroline Steimle yeni Kurumsal Sosyal Sorumluluk Başkanı
Sürdürülebilirlik stratejisini ve girişimlerini mümkün olan en iyi şekilde uygulamak ve gelecekte gündemi daha da geliştirmek için FTI, deneyimli bir uzmanı.göreve getiriyor. Caroline Steimle 1 Temmuz 2022’de Münih’e taşınacak ve tur operatörü grubu için sürdürülebilirlik planlamasını geliştirecek. Ralph Schiller, “Caroline Steimle’i kazandığımız için çok mutluyuz” diyor. “Sürdürülebilirlik ve turizm alanındaki uzmanlığı, tutkulu bağlılığı ve zengin deneyimiyle çok sayıda önemli projeyi hayata geçirebileceğiz.” Başarılı bir KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) yöneticisi olan Steimle, FTI GROUP’a katılmadan önce üç yıldan fazla bir süre UNICEF‘,in Alman Komitesi’nde çalışmış ve diğer görevlerin yanı sıra, UNICEF’in kurumsal ortaklıklar alanında stratejik gelişimi ve Almanya’daki şirketler için acil yardım kuruluşu olarak UNICEF’i kurma konusunda sorumluluk aldı. Bundan önce, bir yıldan uzun bir süre boyunca sektör çapında sürdürülebilirlik girişimi Futouris’in CEO görevini yapmış ve sürdürülebilir gıda, eğitim, insan hakları ve sürdürülebilir seyahat ürünleri alanlarında turizm projelerinin operasyonel tasarımında yer almıştır. Tecrübeli bir otel yöneticisi ve işletme mezunu olan genç kadın, son olarak ürün yönetiminde görev aldığı Thomas Cook’ta geçirdiği yaklaşık on yılın ardından, büyük bir tur operatöründe geniş bir deneyim yelpazesi elde etti. FTI’ın gelecekteki KSS Başkanı, “FTI’de büyük bir inanç ve tutkuyla yaklaşacağım yeni görevler için çok heyecanlıyım” diyor. “Böylesine büyük bir şirketler grubuna daha fazla ve stratejik sürdürülebilirliğe yönelik hedeflenen değişime eşlik etme fırsatı , üstlenmekten mutluluk duyduğum çok yönlü bir meydan okumadır.”

FTI GROUP geçmişte de çeşitli sürdürülebilirlik girişimlerinde bulunmuştu. Örneğin, Grup 2010 yılında Münih’teki ana lokasyonunda bir Yeşil Bina’ya taşınmıştır; bu bina o tarihte Bavyera metropolünde LEED (Enerji ve Çevre Tasarımında Liderlik) uyarınca “Altın” ödülüne sahip ilk ofis binasıdır. FTI genel merkezi de 2017 yılından bu yana binasının çatı terasında 100.000’den fazla arıya sponsor olarak şehirdeki biyoçeşitliliğe katkıda bulunuyor. Klasik, basılı sezonluk ve yıllık katalogların yerine eMag’i sunan tur operatörü grubu, katalog basımı ve teslimatından kaynaklanan muazzam kağıt kaynaklarından ve CO2’den de tasarruf ediyor. FTI, bugüne kadar dijital ilham platformuna dönüşümü gerçekleştiren tek büyük tur operatörüdür. Buna ek olarak FTI GROUP, Futouris endüstri girişiminin bir üyesidir ve sürdürülebilir otel tekliflerinin daha fazla görünürlüğü için “Sıfır Gıda Atığı” veya Yeşil Seyahat Endeksi gibi projeleri teşvik etmektedir. Sosyal alanda, münferit şirketler ve Grup çalışanları düzenli olarak iyi amaçlar için yerel projelerde yer almakta ve FLY & HELP gibi bölgeler üstü girişimleri desteklemektedir.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.