2019 Sezonunda Turizmde Uğraştığımız Olaylara Bakın…

Sektörel Haberler 23 Ağustos, 17:06'de eklendi

 2019 Sezonunda Turizmde Uğraştığımız Olaylara Bakın…

Bu başlığı okuyan da yeni projeler, fikirler ve yatırımlar geliyor diye düşünüyordur.

serdar bayraktar

Ama maalesef böyle değil…

Son dakika satışları ile yoğunlaşan Antalya bölgelerinde son 1 aydır uğraştığımız birkaç örnek vermek istiyorum:

1.- Alanya taraflarındayız ; otelin durumu  ifade edilecek gibi değil. Her yer pislik içinde, asansör bozuk, yemekler misafirler tarafından beğenilmiyor, AI konseptini beğenmeyen müşteri  Otel müdürü ile tartışıyor ve sonrası olaylar bir Boks maçına dönüyor. Müşteri ve otel Müdürü yumruklaşıyor. RTL de bunu güzel paketleyip yayınlıyor.

2.-  Yine Alanya tarafındayız… Otel müdürü ve sahibi otelde ruhsatsız içkiden tutuklanıyor, ertesi gün otele silah ve bıçaklarla saldırı oluyor, Personel de döner bıçakları ile karşılık veriyor. Müşteriler de dehşet içinde ya seyrediyor yada kaçışıyor.. RTL henüz haber yapmadı…

3.- Bu sefer Side’deyiz ;  Otel yönetimi Arife günü bir acentaya kızıyor ve konfirmeli odaları  keyfi bir karar ile ( yabancı misafirleri) sokağa atıyor ve müşteriler neye uğradıklarını şaşırıyorlar. Tüm resmi makamlara şikayetler yapılıyor ama …

Bunlar yaşanan olayların sadece birkaç tanesi, bunun yanında overbook’ları vs. saymıyorum bile.

Başlık ‘da yazdığım gibi aslında Türk turizmini daha ileriye götürmek adına neler yapmamız gerekir, nereye hangi yatırımları yapsak faydalı olur diye Projelere kafa yormamız gerekirken veya sadece yapmamız gereken normal günlük işlerimizi eksiksiz yapmamız gerekirken  böyle utanç verici olay ve sonuçları ile uğraşıyoruz..

Neden ? Çünkü hizmet sektöründe çalışan insanlarımız sorumluluklarını bilmiyorlar. Eğitimsiz kalifiyesiz personel çalıştırırsan ve de  Patron ve Genel Müdür olarak da hiçbir vizyonun yoksa bizler daha çok yazarız böyle olayları. Bu tür olayların ivedilikle  önüne geçilmesi ve gerekli önlemlerin alınması şart. Otel denetimlerinden sorumlu tüm birimleri  göreve çağırıyorum. Ancak düzenli bir denetim mekanizması hayata geçerse daha vahim olayların önüne geçebiliriz.

Ülkemiz , insanımız ve de ülkemize gelen misafirlerimiz bu tür olayları hak etmiyor ve bunları bize yaşatanların acilen gerekli cezaları almaları gerekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.