23. EMITT FUARI 31 OCAK’TA KAPILARINI AÇIYOR

Sektörel Haberler 5 Aralık, 17:29'de eklendi
  1. EMITT Fuarı 31 Ocak’ta Kapılarını Açıyor

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 90 ülkeden katılımcı ve 60.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

emitt

 

EMITT; 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılıyor.

Fuar kapsamında her yıl Travel Shop Turkey işbirliği ile gerçekleşen “davetli tur operatörü” programına ise bu yıl Asya, Avrupa. Uzakdoğu ve Latin Amerika dahil 100’den fazla ülkeden 900’e yakın davetli tur operatörü katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “EMITT’in önemini arttıran bir  husus da dünyanın önde gelen turizm profesyonelleri ve sektör temsilcilerini bir araya  getiriyor olmasıdır. Fuar, turizm pazarında yaşanan gelişmelerin tartışılması, sektörel analizlerin yapılması ve gelişmelerin takibi için en uygun platformdur.”

Bakan Ersoy, “Bu yılki EMITT Fuarı’nın taşıdığı bir diğer öneme de bilindiği üzere; Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünde İstanbul Havalimanımızın resmi açılışını gerçekleşti.  Yükselen Türkiye’nin yüzü akı olan bu proje kuşkusuz, İstanbul ve Türkiye turizmi açısından geleceği kurtaracak yatırımlarıdan biridir.Yeni havalimanı kapasitesiyle daha şimdiden Doğu Akdeniz, Balkanlar ve Kafkas bölgesinin en büyük ulaşım “hub”ı konumuna ulaşmıştır. Bu etkinin, EMITT Fuarı da başta olmak üzere ilgili her platforma olumlu yansımaları olacağı aşikardır.”

Aydın, “Türkiye’ye Gelen Yabancı Turist Sayısı Artmaya Devam Ediyor”

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın ise 23.’sünü düzenledikleri EMITT Turizm Fuarının, Turizm sektörüne katkısının büyük olduğunu, bu yıl geçen yıl gösterilen başarının çok daha üstüne çıkacaklarına inandığını belirtti.

“Bir önceki yıl 85 ülkeden 1.065 katılımcı ve 54.364 ziyaretçi ağırladık. Bu yıl da 90 ülkeden binlerce katılımcı ve 60.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlayacağız. Türkiye ekonomisine, turizmine ve ülke markasına EMİTT Fuarı’nın katkısı büyük. Her sene organize edilen fuara geçen sene de büyük bir katılım oldu. Bu sene de  yine  yabancı ülkelerden ciddi oranlarda katılım talebi aldık. Aydın, Turizm ve Kültür Bakanlığı verilerine göre Haziran – Eylül döneminde artışların yüzde 40’ı geçtiğini söyledi. Bu yükselişlerin özellikle Almanya ve Rusya’dan gelen turistlerde yaşandığını da ifade etti.

Erken Rezervasyon ve  Cazip Fiyatlar  

31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek EMITT’te, ilk iki gün turizm profesyonelleri, üçüncü ve dördüncü gün ise tatil tüketicileri ağırlanacak. Tatil tüketicileri fuarda seçtikleri destinasyonları inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarına, “erken rezervasyon” kampanyalarının sunduğu cazip fiyatlarla ulaşma imkânına sahip olabilecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.