23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

2,5 Trilyon Dolarlık Sektörde, Kendine Pay Arayışında!

Turizm sektörü, dünyada rekor kırıyor. 2018 yılında Euromonitor International araştırma sonuçları; turistik gezi sayısının 5 kat artığını ifade ediyor. Ve turistik gezi sayısı1.4 milyar. Turizmin cirosu ise; 2,5 Trilyon Dolar. Rusya’da bu paydan kendine düşeni almak istiyor!

turizm

 

Dünyada Online, acentelerin yerine geçti

Online satışlar, teknolojinin hızla artmasıyla hızlanıyor ve pay sahibi olmaya başladı. Örneğin; Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’da online satışların acenteleri geçtiği açıklandı. Dünyada turizm sayılarının en fazla yükseldiği ülke yüzde 44 ile ABD.  Ardından yüzde 21’lik oran ile Almanya, yüzde 68 ile Çin  geliyor.

Bir ülke var ki, o da bu büyük pastadan pay almak için adımlar atıyor! Tabi ki Rusya.  Rusya turizmde 2023 için planlamalar yapmaya ve hedef belirlemeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  QM AWARDS 2021 sahiplerine kavuşacak

Rusya için araştırma sonuçları şunları ortaya koyuyor.

Rusya, turizm sektöründe 2013 yılın zirve yapmıştı.

2018 yılına bakıldığında ise bu sayılarda yüzde 21’lik düşüş yaşandı.

Ülke, 2013 yılında 45,2 milyon turist ağırlamış. Bu rakam 2018 yılında 35,8 Milyon’a gerilemiş.

Ancak 2017’den 2018’e yüzde 6 artış yaşanmış.

En önemli destinasyonlar ise Türkiye, Almanya, Tayland, İtalya ve İspanya.

Rusya’ya gelen yabancı sayısında da 2018’de yüzde 2 artış oldu. Ülkeye gelen yabancı turistler yüzde 10 yükseldi. Rusya’yı en çok 14’lük payla Çinli turist ziyaret ediyor.

Daha sonra Almanya, Güney Kore, ABD ve İsrail takip ediyor.

Euromonitor International, olumlu senaryoda Rusya’dan dünyaya turist akınının yıllık ortalama yüzde 3 artışla 2023’te 45 milyonu bulacağını tahmin ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya'da döviz transfer limiti 50 bine çıkarıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Burcu Kale, Yuppi Travel'da

Rusya’ya gelen yabancı sayısının da 32 milyona yükselmesi bekleniyor. Olumsuz senaryoda ekonomik kriz ve benzeri gelişmelere bağlı olarak 2023’e kadar, giden turist sayısı 40 milyon olacak.

Gelen turist sayısı ise 31 milyonu bulacak.

Rusya’dan Türkiye’ye geçen yıl 5.9 milyona yakın turist akını olmuştu.

Bakanlık bu sayının 2019’da 6 milyonu aşmasını beklediklerini ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusya'da döviz transfer limiti 50 bine çıkarıldı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER