5 Yıldızlı Gübre ile İsrafa Son!

Sektörel Haberler 11 Haziran, 11:18'de eklendi

5 Yıldızlı Gübre ile İsrafa Son!

Her şey dahil otellerin en çok eleştirilen yanlarından biri açık büfelerde israf edilen, çöpe giden yemekler olduğu biliniyor.

İşte Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, bu yemekleri artık gübre olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Hürriyet’ten Burak Çoşan hazırladığı haberin deyatlarını sizlerle paylaştı. Batum;” Günde 1 ton yemek çıkardıklarını dile getiriyor. Batum“200 kilogramı çöp oluyordu. Bunlardan otelde kurduğumuz sıfır atık tesisinde gübre üretiyoruz artık.” Şekilinde de konuştu.

Ülkemizde uzun yıllardır çöpe giden tonlarca yemek artığının ekonomiye kazandırılması için çok farklı yöntemler ortaya konuluyor ancak yeterli değil. Bu kapsamda yemek artıklarının çözümü için harekete geçen oteller var. bu otellerden biri de Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA.

Üretimi ve detayları anlatan Batum, İsraf edilen yemeklerin geri gübreye dönüşümünü otelde kurdukları tesisle sağladıklarını dile getirdi. İsrafın önüne geçtiklerini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusların Türkiye’deki Harcamalarında Yüzde 7 Artış

Visa, Rusya vatandaşlarının yurt dışındaki harcamalarında artış beklendiğini açıkladı.

Şirketten yapılan basın açıklamasında, 2019 yazında Rusya vatandaşlarının Visa kartıyla yurt dışında yapacakları toplam harcamaların bu yıla kıyasla yüzde 7 artmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, yurt dışında Visa kartı kullanan Rusya vatandaşlarının sayısında da yüzde 10 artış tahmin edildiği kaydedildi. “2,3 milyon Visa kartı kullanıcısının bir seyahatte ortalama 11 kez ödeme yapması, toplam harcamalarının ortalamasının 826 dolar olması bekleniyor” denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.