5 YILDIZLI OTELDE YANGIN DEHŞETİ

Sektörel Haberler 2 Haziran, 14:48'de eklendi

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde 5 yıldızlı otel odasında çıkan yangında Tuğba Kıral hayatını kaybetti, dumandan etkilenen eşi ve çocuğu hastaneye kaldırıldı.

5 yıldızlı otelde yangın dehşeti
 ALANYA, (DHA)

Alınan bilgiye göre, ilçedeki 5 yıldızlı otelde Kıral ailesinin konakladığı odada sabaha karşı henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Yangında 38 yaşındaki Tuğba Kıral yaşamını yitirdi, dumandan etkilenen eşi Arda Bahadır Kıral ve 2 yaşındaki kızı, özel hastanedeki müdahalenin ardından taburcu edildi. Alevler, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

Tuğba Kıral’ın cenazesi, olay yerindeki incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.Bu arada, yangının çıktığı odanın bulunduğu bölüm perdeyle kapatıldı.

EŞİM ALEVLER İÇİNDE KALDI

Arda Bahadır Kıral’ın jandarmaya verdiği ifadede, 04.00 veya 05.00 civarında öksürerek uyandığını ve odanın dumanla kaplandığı gördüğünü, çocuğuyla koridora çıktığını, yeniden odaya girmek istediğinde kapının kendiliğinden kapandığını gördüğünü söylediği öğrenildi.

Kıral’ın, koridordaki yangın tüpüyle kapıyı kırmaya çalışırken, yan odadaki oğlu Eren (5) ve kayınvalidesinin de yanına geldiğini belirterek, “Kapıyı birlikte kırdık. Eşim yatakta yatıyordu. Alevler içinde kalmıştı. Kayınvalidem eşimi ayaklarından tutup sürükleyerek koridora çıkarttı” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Otel müdürü Murat Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, baba ve çocuğunun yangın sırasında uyanarak kurtulduğunu, eşinin ise uyanamadığını söyledi. Babanın, çocuğunu alıp dışarı çıktıktan sonra resepsiyona indiğini anlatan Koç, yangında su hattının da zarar gördüğünü kaydetti.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ismail 02 Haziran 2016

Odaların içerisindeki duman dedektörlerinin çalışmamış olması ve sprintlerin patlamamış olması bir ihmalin göstergesi; bu ihmaller zinciri bir cana mal olmuş. Otele gerekli yaptırımın yapılıp yapılmayacağı merak konusu…Kısa sürede üstü örtülürse ; yangın önlemleri için milyonlar harcayan ve gerekli önlemleri almak için her sene çaba gösteren otellere haksızlık olacaktır. Burada devletin de kendine pay çıkartıp gerekli kontrollerin ne kadar titizlikle yapıldığını ; beş yıldız kriterlerindeki değerleri nasıl kontrol ettiklerini tekrar gözden geçirmeliler.