NASHİRA OTELLERİ VE NASHİRPARK İLE ALTERNATİF TURİZME BÜYÜK KATKI SAĞLIYORUZ

Güncel, Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 16 Mayıs, 10:04'de eklendi

Nashira Otelleri Başkan Vekili ve Coffeetainer’ın yaratıcısı Ezgican Aydoğan ile Nashira Otelleri ve Nashirapark olarak alternatif turizme yönelik hizmetlerini konuştuk.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Nashira Otelleri olarak alternatif turizme yönelik faaliyetlerinizi biliyoruz. Dünden bugüne neler yaptınız, kısaca okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Turizmin 12 aya yayılması ve tek tip satış anlayışından kurtulması için Nashira Otelleri olarak birçok projeye imza attık. Biz alternatif turizme önem veriyoruz. Babam Hüseyin Aydoğan ve ben, spor tutkunuyuz. Ben, sörf sporuyla ilgileniyorum, babam da iyi bir tenis oyuncusu. Biz bu tutkumuzu, işimizle birleştirdik. Çeşitli alternatif spor dallarında otellerimizde turnuvalar gerçekleştiriyoruz.

İlk Dragon Kano Festivali’ni düzenleyen sizsiniz, Manavgat’a armağanınız olan bu projeden bahseder misiniz?

Manavgat Titreyengöl bölgesinde tüm otelleri kapsayan bir projeydi.  Dünyanın dört bir yanından kanocuları şehrimizde ağırladık. Bu proje hem Titreyengöl’ün tanıtımına hem de Nashira Otel’in tanımına büyük katkı sağladı. Bu projemiz gelenekselleşti, şu an Manavgat Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirlmekte. Türkiye’de spor yapma alışkanlığı dünyadaki kadar gelişmediği için bu kitlelere ulaşma ve onların potansiyelini turizme dönüştürme algısına sahip değiliz.  Geleneksel bir otel pazarlaması yapıyor ve bu tür alternatif turizme de yönelmiyoruz. Antalya doğası ve koşulları olarak alternatif turizme elverişli bir il.  Örneğin, bisiklet sporu yapanlar, bisikletini alıp dünyanın öbür ucuna otel konforuna bakmaksızın seyahat ediyorlar.

Almanya’da da otel yatırımlarınız var ve çok sık oradasınız, bizim için önemli olan bu pazardaki turistler hangi spor dalıyla ilgileniyor ve biz onlara yönelik neler yapabiliriz?

Avrupa sadece bisiklet satışları  ve turizmiyle birlikte 50 Milyar Euro’luk bir pazarı elinde bulunduruyor. Özellikle Avusturya ve Almanya’nın bazı bölgelerinde kayak turizmi yapılıyor. Yine Avusturya’da motorsiklet festivali var. 7 gün boyunca 1 buçuk milyon motorsiklet tutkunu bir araya geliyor. 4 ayrı kasaba ekonomik anlamda bu festivalden yararlanıyor ve kasabanın kendi ürünleri satılıyor. Bir hafta içinde bu festival 60 bin Euro ciro yapıyor. Kış aylarında kayak turizmi olarak kullanılan bölgeler, yaz aylarında  ise maratonlar  ve festivaller için kullanılıyor. Oteller hiç boş kalmıyor ve  küçücük kasaba bizler kadar cirolar elde edebiliyor. Bizim de ülke olarak spora olan farkındalığımız artarsa bunu işimize de yansıtabiliriz.

Son olarak Nashirapark ve Coffeetainer markalarınızla da turizme katkı sağlıyorsunuz. Bu  iki markanız da son projelerinden bahseder misiniz?

Her ikisiyle de alakalı yeni projelerimiz var. Nashirapark’ta tenis sporunun yapıldığı Türkiye’nin en üst seviyedeki toprak kortları bulunuyor. Ayrıca paintball sahası, ip parkuru yer alıyor. Yenilik olarak Nashirapark’ın içinde crosfit merkezi açtık. Bu yıl 19 – 20 Mayıs tarihlerinde Dünyaca ünlü halterci Dmitry Klokov kamp gerçekleştirecek ve olimpik halter semineri düzenleyecek. Biz burada spor temalı bir park oluşturduk ve alternatif turizme yönelik turnuvalar düzenliyoruz. Burada spor, sağlık, eğitim ve besleme ile ilgili yeni projelerimiz de olacak. Coffeetainer ise, otelimizde misafirlerimize nitelikli kahve sunmak için oluşturduğumuz bir projeydi. Bu proje sonrasında büyüdü ve taşınabilir konteynırdan kahve evleri ürettik. Şu anda dünyanın 9 farklı bölgesinden kahvelerimizi hem showroomlarımızda hem de online ortamda sevenleriyle buluşturuyoruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.