ALMAN PAZARINDA RAKİPLERİMİZ GERİLEDİ

Sektörel Haberler 22 Şubat, 11:28'de eklendi

ALMAN PAZARINDA RAKİPLERİMİZ GERİLEDİ

TUİ, Thomas Cook ve FTİ,  Alman turizm piyasasında Türkiye’nin yükselişinin sürdüğünü, Yunanistan ve İspanya’nın ise gerilediğini duyurdu.

 

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden TUİ, Thomas Cook ve FTİ, Türk turizm piyasasın bu yıl iki haneli büyüme gerçekleştireceğini söyledi. 5 yıl aradan sonra Türkiye, Alman turizm piyasasında yeniden güçlendi ve Almanlar tekrar Türkiye’nin Akdeniz sahillerine döndü, denildi. Tur operatörleri Kanarya Adaları, İspanya’nın tatil beldesi Mallorca ve Girit’te düşüş olduğunu, Antalya, Alanya ve Side’deki otellerin ise büyük ilgi gördüğünü belirtti.

ALMANLARIN YÜZDE 80’İNİN TATİL İÇİN PARASI VAR

Yapılan ‘2019 Seyahat Meyilleri’ konulu araştırmaya göre Almanların yüzde 80’inden fazlasının tatil için ekonomik durumları iyi. Yüzde 60’ı yaz tatili için para ayırıyor. Ve 63’ü seyahat etmek için planlama yapıyor. Almanların yüzde 30’u, yaz tatilini kendi ülkesinde geçiriyor.  Yüzde 23’ünün tatil için paket tur satın alma eğilimi var. Ve paket turu satın alanların da yüzde 90’ı, ‘her şey dahil’ tatil rezervasyonu yaptırıyor. Almanlar İtalya’daki kaos, Fransa’daki Sarı Yelekliler ve İspanya’daki hükümet krizi nedeniyle tedirginler.

 

 

 

 

KAFTAN : “GEÇEN YILA GÖRE REZERVASYONLARDA DÜŞÜŞ VAR”

Selge Beach Resort’ün Genel Müdürü Halil Kaftan sezonu, rezervasyon akışını ve hedeflerini GM Turizm ve Yönetim Dergisi’ne paylaştı.

İç Pazardaki Durgunluk Bize De Yansıdı

Kaftan Son durum değerlendirmesinde; “Şubat ayının sonlarında yer aldığımız şu günlerde rezervasyon akışımız geçen yıla göre biraz yavaş ilerliyor. İç pazar payı yüzde 75 seviyelerinde olan otelimiz için normal bir durum aslında.  Fiyatlarımızı piyasa koşullarında yükselttik. İç pazardaki durgunluk doğal olarak bizi de etkiliyor ” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.