Almanlar Ağustos’ta Hangi Ülkeleri Sevindirdi

Sektörel Haberler 18 Eylül, 17:35'de eklendi

Almanlar Ağustos’ta Hangi Ülkeleri Sevindirdi

Almanya’da Ağustos ayı paket turların ve son dakika satışlarının sonuçları açıklandı. Bu açıklamalar sonucunda, Türkiye, Yunanistan ve Mısır’ı Alman turistler sevindirdi.

sevindirdi

Alman tatilciler, geçtiğimiz ay Türkiye, Mısır ve Yunanistan paket turlarına ilgisi yüksekti. Ancak İspanya tatil bölgelerinin Alman pazarındaki gerilemesi sürdü.

Amadeus’un verilerine göre, Alman tatilcilerin en çok ilgi gösterdiği 10 yurt dışı destinasyonu için paket tur ve son dakika satışları Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0.7 yükseldi. Haziran ayından bu yana iyileşme devam ediyor.

Ağustos’taki büyüme, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3 artış gösteren son dakika satışlarından kaynaklandığı söylendi.

Antalya’yı Son dakikacı Almanlar Sevindirdi

Antalya, bu yıl ki büyümeyi geçen yılın aynı ayına göre % 5,4 daha fazla yükseldi. Bu yükseliş son dakika satışlarındaki artıştan kaynaklandı. Türk Rivierası için son dakika satış fiyatları seyahat acentelerine göre ortalama % 15 daha düşüktü. (Ortalama rezervasyon değeri kişi başı 807 euro oldu)

Alman tatilcilerin Ağustos’ta Mısır’a talebi de yüksek oranlarda arttı. Geçen ay Hurgada (% + 8.7) ve Marsa Alam (% + 11.1 ) güçlü bir büyüme sergiledi.

Yunanistan da sevindi

Yunanistan, Ağustos ayında, Alman tatilcilerin en çok ilgi gösterdiği bölge oldu. Heraklion , daha yüksek ortalama fiyatlara rağmen çevrimdışı satışlardaki % 2.9’luk artış sayesinde fraksiyonel bir şekilde büyüdü. Rodos, ılımlı bir yükseliş yaşadı ve Kos (% 28) ile üst üste yapılan rezervasyonlar art arda yükseldi.

İspanya’da Gerileme Sürüyor

Amadeus’un rakamlarına göre İspanya, Alman paket tatil pazarında gerilemeye devam etti. İspanya’nın en önemli turizm merkezlerinden Palma için yapılan rezervasyonlar Ağustos ayında % 3,3 oranında azaldı. Kanarya Adaları için yapılan rezervasyonlardaki çift haneli düşüş, geçen aylardan düşük olmasına rağmen geçen ay devam etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.