Almanların Yüzde Kaçı Yurt Dışında Tatil Düşünüyor?

Sektörel Haberler 2 Haziran, 15:53'de eklendi

Almanların Yüzde Kaçı Yurt Dışında Tatil Düşünüyor?

Almanların

Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle seyahatlere getirilen kısıtlamalar dünya genelinde yavaş yavaş gevşetilmeye devam ediyor. Türkiye için önemli ana pazarlarından  biri olan Almanya’dan haberler  gelmeye başladı.

Koronavirüs (Covid-19)  sonrasında  yeni dönemde tüketicilerin yeni döneme ilişkin eğilimlerine dair bilgiler de gelmeye başladı.Türkiye’nin turizmdeki en önemli pazarlarından biri de Almanya. son dönemde Almanya’da yapılan bir anket, Almanların Korona virüs salgını sonrasındaki tatil eğilimlerine ilişkin önemli ipuçlarını  çıkardı.

Alman ikinci devlet televizyonu kanalı ZDF’nin yaptırdığı ZDF-Politbarometer adlı araştırmanın  işte sonuçları.

Almanların yüzde 37’si 2020 yılı içinde tatile çıkmayı düşünmüyor. ZDF’nin mayıs ayında Almanya’da yaklaşık 1.250 kişi ile bir anket gerçekleştirdi. Alman vatandaşlarının yüzde 37’si 2020 yılı içinde tatil seyahati yapmayı planlamadıklarını söylüyor. Almanların, yüzde 31’lik bölümü ise Almanya içinde tatile çıkmayı düşündüklerini  ifade diyor.

Almanların Yüzde 13’lük Bir Kısmı…

Almanların yüzde 13’lük bir kesim ise Avrupa içerisinde bir ülkede yaz tatili yapabileceğini ifade ediyor. Anket kapsamında görüşlerine başvurulanların yüzde 18’i tatil seyahati konusunda henüz kararsız oldukları da bir diğer önemli detaylar arasında yer alıyor.

Ekonomik Kaygı Mı, Sağlık mı?

  ZDF-Politbarometer anketinde Korona virüsü salgınına bağlı olarak Alman vatandaşlarına ekonomik kaygı ve beklentilerine ilişkin sorular da  soruldu. bunun sonucu olarak ankete katılanların yüzde 61’i salgın sürecinde ekonomik etkileri kendileri açısından en önemli sorun olarak belirtiler. Sağlık sorunlarını birincil sorun olarak gösterenlerin oranının ise yüzde 33.  Salgın sürecinde Almanya ekonomisinin çok daha kötüye gideceğini düşünenlerin oranı ise yüzde 71. ZDF-Politikbarometer anketinde ülke ekonomisinin daha kötüye gitmeyeceğine inananların oranının ise yaklaşık yüzde 28.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.