Almanya’da Antalya Rezervasyonlarında Azalış

Sektörel Haberler 13 Nisan, 12:14'de eklendi

Almanya’da Antalya Rezervasyonlarında Azalış

Amadeus’un Almanya’daki Mart ayı rezervasyon verilerini okuyucularına sundu.

Yapılan açıklamaya göre ; Yunanistan, Türkiye, İspanya ve Mısır rezervasyonlarında gözle görülür azalmaların olduğu belirtildi.

almanyada

Antalya mart ayında Almanya’da düşüş yaşadı

Antalya Mart ayı hakkında da önemli bilgiler içeriyor. Antalya, 2019 yılının ilk aylarında önemli bir büyüme trendi ile alman pazarında ilerliyordu.

Bu ilerleme mart ayında geçmiş senenin aynı ayına göre azalma yaşadı. Alman pazarıda yüzde 8 oranıda darlama yaşadı.

Mısır’daki Hurghada yüzde 28 ve Marsa Alam da yüzde 19 rezervasyon düşüşü yaşayan destinasyonlar olarak listede belirtildi.

Yaşanan düşüşün değerlendirildiği haberde hem Türkiye hem de Mısır, 2018’in çoğunda çok yüksek bir büyüme sağladığı için Mart ayı rakamlarının göründüğü kadar çarpıcı olmadığı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevilla, Ekonomisini Büyütmek İçin Turizmi Nasıl Kullanıyor?

 

Seville, tarih bakımından zengin bir şehir. Süslü sarayların, atlı arabaların ve tapas barlarının şaşırtıcı bir karışımı. Her zaman turistleri cezbeder. Ancak turizm vatandaşları tarafından önemli görülmedi. Buna rağmen şehir ekonomisinin% 15’i turizmden geliyor.

Sektörün önemi 2011 finansal krizi sırasında net bir şekilde odaklandı. Endülüs genelinde işsizlik rokete döndü ve Sevilla, etkisinden kaçmadı. Aynı zamanda , şehre gelen uluslararası varışlar, 2011’de 2,5 milyona yaklaşırken, 2013’te 1,8 milyona düşmüştür . Mükemmel fırtınaydı.

Sevilla’nın turizm topluluğu, turizmi sürdürülebilir bir şekilde büyütmek için bir stratejiye ihtiyaçları olduğuna karar verdi. Takip eden yıllarda, bir dizi eylem gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmektedir. Bazıları özellikle turizm sektörü, bazıları ise şehri hem ziyaretçiler hem de sakinleri geliştirmek için daha geniş kapsamlıdır. İşte en ilginçlerinden bazıları.

Verileri topla ve analiz et

Farklı kurumlar turizm verilerini topluyordu, ancak makro eğilimlerin keşfedilip izlenebileceği merkezi bir kontrol noktası yoktu. Bu, talebi anlamak ve planlamak için çok önemliydi. Sonuç, trendleri belirleme ve bunlara hızlı bir şekilde yatırım yapmanın yollarını önerme görevi gören Centro de Gestion Integral de Datos Turistico’lar . Aşırı kalabalık olmadığından emin olmak için kilit anıtların doruk yükünü anlamak için modeller geliştirmeye odaklanılıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.