ALMANYA’DA FVW KONGRESİNDE TÜRKİYE İÇİN NELER KONUŞULDU ?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 9 Eylül, 09:45'de eklendi
FVW Dergisi’nin Almanya’daki kongresinde konuşan Alman turizmciler Türkiye ve Mısır’ın yerinin doldurulamadığına işaret ederek Doğu Akdeniz’de yeniden istikrara ihtiyaç olduğunu belirttiler.
 fvwkongre
Almanya’da yayımlanan turizm sektör dergisi FVW’nin Almanya’nın Essen kentinde düzenlediği turizm kongresinde ana tartışma konularından biri de Türkiye ve Mısır gibi sorun yaşayan destinasyonlar oldu.
FVW kongresinde Türkiye ve Mısır’ın durumunu değerlendiren turizmciler, her iki ülkenin de pazarda yerinin doldurulamayacağını vurguladılar.
Gunz / FTI: Türkiye ve Mısır’ın yeri dolmaz, Doğu Akdeniz’de istikrara ihtiyaç var 
Kongrede söz alan pazarın dördüncü büyük grubu FTI’nin CEO’su Dietmar Gunz, özellikle Türkiye rezervasyonlarında önemli bir yükseliş gözlendiğini ve rezervasyonların geçen yılın seviyelerine ulaştığını kaydetti.
Almanya’da Türkiye müşterilerinin son derece sadık olduklarının altını çizen Gunz, özellikle fiyat seviyelerinin değişmemesi ve fiyat/hizmet kalite dengesindeki üstünlüğü ile Türkiye’nin vazgeçilmezliğini koruduğunu ifade etti.
Mısır’ın da aynı şekilde avantajlı destinasyonlardan olduğunu belirten Gunz, tur operatörlerinin müşteriyi alternatif destinasyonlara yönlendirmemesi sonucunda ülkenin xor geçen 2016 yılını sadece yüzde 1 ekside kapatacağını bildirdi.
Türkiye ve Mısır’ın alternatifi olmadığını belirten Gunz, Doğu Akdeniz’de yeniden istikrara ihtiyaç olduğunu vurguladı.
Baumert / TUI: Türkiye eski günlerine döner ama ne zaman…
FVW kongresinin konuşmacılarından Pazar lideri TUI’nin ürün ve pazarlama direktörü Stefan Baumert ise Türkiye’nin yeniden eski günlerine döneceğine inandığını, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceğinin belirsiz olduğunu söyledi. Baumert, kayıpları dengelemek için müşterileri başka ülkelere gönderdiklerini belirtti.
Mısır’a olan talebin de arttığını ifade eden Baumert, Mısır’ın kış sezonunda kayıplarını telafi edeceğini kaydetti. Baumert gerek Türkiye gerekse Mısır’ın fiyat/hizmet kalite dengesi yönünden çok avantajlı olduklarını söyledi.
Uğur / Bentour: Türkiye rezervasyonları artıyor
Türkiye’deki krizden dolayı yeni destinasyonlara da yönelmek durumunda kalan Türkiye spesiyalisti tur operatörü Bentour’un CEO’su Deniz Uğur ise Türkiye’de yaşanan son siyasal gelişmelere değindi. Uğur, başarısız askeri darbe girişiminin başarılı olması durumunda Türkiye’de iç savaş tehlikesi ile karşı karşıya kalınabileceğini vurguladı.
Türkiye’ni çok zor bir yıl geçirdiğinin altını çizen Uğur, buna rağmen son günlerdeki iki haneli artışlarla Bentour olarak bu yılı zararla kapatmayacaklarını söyledi. Uğur, Türkiye’nin yeniden eski günlerine döneceğini ifade etti.
Bösl / RTK: Medyada olumsuz haberler veriyor, sektör gelişmeleri doğru aktarmalı 
Bünyesinde binlerce acenteyi barındıran acente işbirliği şirketi RTK’nın CEO’su Thomas Bösl ise müşterileri başka destinasyona yönlendirerek sorunun aşılabileceğini düşünmenin hiç de doğru olmadığını belirterek, sektörün mevcut destinasyonlardan kolay vazgeçmemesi gerektiğinin altını çizdi.
Medyada özellikle Türkiye hakkında olumsuz haberlerin çokça yer adlığına işaret eden Bösl, gerçeklikle medyada aktarılanların her zaman birbiri ile örtüşmediğine değindi.
Alman acentelerin doğru bilgiyi almak için Türk turizmcilerle daha sıkı ilişkiler kurması gerektiğine dikkat çeken Bösl, otelcisi ve tur operatörü ile sektörün doğru bilgileri müşteriye aktarması için bir inisiyatif oluşturulması önerisinde bulundu.
(Fotoğraf: FVW- Haber: turizmgazetesi)
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.