Almanya’da Türk Tur Operatörü Faaliyetini Durdurdu

Sektörel Haberler 15 Mayıs, 11:36'de eklendi

Almanya’da Türk Tur Operatörü Faaliyetini Durdurdu

H&H Touristik, Şubat 2019’da iflasını açıklamış ve iflas yönetiminin denetimine girmişti. Geçen sürede alıcı çıkmayınca faaliyetini durduracağını bildirdi.

hh turistik

Merkezi Almanya’da bulunan Türk tur operatörü H&H Touristik, faaliyetini durduracağını açıkladı.

Hakan Enüstün’ün sahibi olduğu H&H Touristik GmbH, Şubat 2019’da iflasını duyurmuştu. 100 bin civarında paksı olan 30 yıllık şirketin 1 Haziran’dan itibaren rezervasyon almayacağı ve faaliyetine son verildiği bildirildi.

H&H Touristik’in iflas sürecini yönetmek için Karlsruhe Bölge Mahkemesi tarafından, Pluta Rechtsanwalts GmbH’den Michael Pluta’ın komiserliğinde bir ekip atanmıştı. İflas sürecini yöneten Pluta, yaptığı açıklamada geçtiğimiz haftalar içinde şirkete ilgi gösteren 20’yi aşkın talipli ile görüştüklerini söyledi. Ancak şirketin satışı konusunda sonuca ulaşamadık, dedi.

H&H Touristik’in kapanması ile şirket bünyesinde H&H Touristik GmbH, Gala Vital Reisen GmbH ve Travel Direkt Deutschland GmbH olmak üzere 3 marka altında çalışan 64 çalışanın işsiz kalacağı belirtiliyor.

Şirketin kapanma sürecinde rezervasyonları bulunan müşterilerin mağduriyet yaşamayacağı ve seyahatlerini tamamlayacakları açıklandı. 1 Haziran’dan sonra rezervasyon almayacak olan şirketin Ağustos 2019 itibariyle de faaliyetini tamamen durduracağı belirtildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.