ALMANYA’DAKİ TÜRK TUR OPERATÖRÜ H & H İFLASINI TALEP ETTİ

Sektörel Haberler 9 Şubat, 10:51'de eklendi

Merkezi Almanya Karlsruhe’de bulunan, Türk tur operatörü H & H Touristik GmbH Karlsruhe İdari Mahkemesine başvurdu ve iflasını  talep etti.

 

H & H Touristik’in web sitesinde yazana göre 6 Şubat 2019 tarihinde Karlsruhe Bölge Mahkemesince bir kişi atandı.  H & H Touristik GmbH’nın geçici iflas yöneticiliğine Michael Pluta geldi.

Tur operatörünün iflas isteme nedeninin likidite zorlukları olduğu şeklinde açıklanıyor.

1986 yılında Hakan Enüstün tarafından kurulan aile şirketinin, Tourvers tarafından sigortalı olduğu açıklandı. H & H Touristik’ten tur satın alanların parasının sigorta şirketi tarafından karşılanacağı belirtildi.

H & H Touristik hem grup ve paket turları sunan, hem de golf tatili konusunda uzmanlaşmış bir tur operatörü olduğu biliniyor. 2017/18 turizm sezonunda H & H Touristik kendi verdiği bilgilere göre 84.000 yolcu ile 65 milyon Euro ciro yaptığını açıklamıştı.

 

 

 

İÇ PAZAR MİSAFİRİ  BU YIL TATİLLERİNDE YAZLIĞA YÖNELEBİLİR

İÇ PAZAR MİSAFİRİ  BU YIL TATİLLERİNDE YAZLIĞA YÖNELEBİLİR

Liberty Hotels Ölüdeniz’in Genel Müdürü Bülent Bakır ile erken Rezervasyon dönemini ve iç pazarı değerlendirdik. Bülent Bey, “ iç pazarda yaşanan fiyat yükselişleri misafirleri yurt dışına ya da yazlıklara yöneldirebilir” dedi.

Erken rezervasyon dönemi ve 2019 sezonun ilk aylarını değerlendirir misiniz?

2019 sezonu erken rezervasyonlar da hiçbir sorun yok, güzel bir dönem yaşamaktayız. İç pazarda erken rezervasyonlarımızda fiyat artışlarından dolayı, şuana kadar olumsuz her hangi bir durum yaşanmadı. Repeat misafirlerimizin erken rezervasyon yapmalarında  bizim için büyük önem taşıyor. Call center rezervasyonlarımızda direk aramaları halinde erken rezervasyon indirimi  sağlıyoruz. İç pazar misafirlerimizin hangi hizmeti daha iyi alacağı  tesislerde rezervasyon sorunu yaşayacaklarını düşünmüyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.