ALP : “YATIRIMCILAR PERSONELE YATIRIM YAPMALI”

Güncel, Sektörel Haberler, slide, Turizm Röportajları 3 Şubat, 11:56'de eklendi

Aurum & Maxholiday Hotels General Koordinatörü Sadun Alp; Yatırımcılar otellerine ve personeline yatırım yapmalı diyerek, 2018 sezonunun ege bölgesi için 2018 yılında daha iyi olacağını belirtti.

GM DERGİ – ÖZEL HABER

Aurum Hotels 2017 yılında nasıl bir sezon geçirdi?

Aurum Hotels olarak özellikle 2016 yılı ile mukayese ettiğimizde gerek doluluk gerekse de karlılık açısından güzel bir sezon geçirdiğimiz kanısındayım.

 Ege Bölgesi’nin ana pazarından biri olan İngiliz pazarında 2017 yılında hüsrana uğrayan Ege bölgesi 2018 yılında bu pazardan neler bekliyor?

Dediğiniz gibi İngiliz pazarının Ege’ye bakışı çok farklı, ancak yaşanan olumsuzluklar diğer pazarlarda olduğu gibi İngiliz pazarına da olumsuz yansıdı. WTM Londra’da gördüğümüz kadarı ile ve şu andaki veriler ışığında İngiliz pazarının 2018 yılında çok daha iyi olacağı bir gerçektir. Gelen rezervasyonlar hali hazırda 2017 yılının tamamından bile daha fazladır.

Aurum Didyma Spa & Beach Resort ve Aurum Exclusive Club otellerindeki misafir profilini üst segmentte hizmet veren oteller. Bu kitleyi tüm sektöre yaymak için Türk profesyoneline ve sektöre ne gerekiyor?

Dediğiniz gibi üst segmentte hizmet verdiğimiz otellerimizdeki kaliteden ödün vermeden hizmete devam ediyoruz. Misafirlere verilenlerden personelden yapacağınız tasarruflar ilerleyen senelerde sizin gerek karlılığınıza gerekse de dololuluklarınıza olumsuz yansıyacaktır, bu nedenle devamlı olarak kendinizi yenilemeniz ve hizmet kalitenizden ödün vermemeniz gerekmektedir.

  Ege bölgesi turizminde değişiklik yapma fırsatı verilse ilk üçte neleri değiştirdiniz?

Öncelikli olarak yatırımcıların otellerine ve personellerine yatırım yapmaları,misafir memnuniyetinin ön plana çıkarılması gerektiğini ve kazandıkları ile tekrar yeni yatırımlara açık olmalarını çok arzu ederdim.

 Konaklama sektöründe daha başarılı olmak için yönetim anlayışında neler değişmeli?

En önemli unsur personel, personele yapılacak olan doğru yatırımların size dönüşü çok uzun zaman almayacağı gibi sizi başarıya ve hedefe götürecektir. maliyet analizlerinin doğru yapılması yanlış ve gereksiz harcamaların kaldırılması karlılıkta diğer önemli unsurlardan biri olup, fiyat artışlarına temel olacak misafir memnuniyetini sağlayarak zamanla fiyat artışlarını yakalamanız mümkün olacaktır, ama bunun içinde sabır gerekiyor.

Grup olarak 2018 yılında hedefleriniz neler?

2014 yılında otelciliğe başlayan grubumuz özellikle 2017 yılında yapmış olduğu yatırımlarla otelcilik sektöründe biz de varız demiştir. Hedefe giderken vermiş olduğumuz hizmetten, misafir memnuniyetinden ve personellerimize yapmış olduğumuz yatırımlardan taviz vermeden 3 senelik bir hedefle 15 otele çıkacağımızı belirtmek isterim.

  Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

Ülke olarak son senelerde yaşamış olduğumuz sıkıntılar özellikle turizm sektörüne çok zarar vermiştir. Bunların olumsuz etkilerini en erken 2109 yılında telafi edebiliriz. Ülke  politikalarımızda kullandığımız dilin daha yumuşak olması, tanıtım faaliyetleri sırasında muhakkak deniz, kum, güneş ve aile öğelerinin ön plana çıkarılması kullanılan görsellerde bunlara ağırlık verilmesi gerekir. SGK teşviklerinin 2018 yılında da devam etmesi ve alkollü içeceklerden alınan ÖTV’nin en azından 2020 yılına kadar kaldırılması ile birlikte yatırımcılar için banka kredilerinin yeniden daha uygun şartlarda yapılandırılmasına yönelik çalışmaların ağırlık kazanmasını arzu etmekteyiz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.