ALTİD Başkanı Sili: “Doluluklar Geçiciydi”

Sektörel Haberler 11 Haziran, 10:01'de eklendi

ALTİD Başkanı Sili: “Doluluklar Geçiciydi”

Bayram tatilinin ardından ALTİD Başkanı Sili, otellerdeki doluluk oranını ve sezonu değerlendirdi.

burhan sili

9 günlük Ramazan Bayramı tatili, otellerdeki doluluk oranları ile yüz güldürdü. Yüzde 100’e ulaşan otel doluluklarının yanı sıra, turizmciler erken rezervasyonlarda 25 Haziran itibariyle durgunluk yaşandığını dile getirdi.

‘Kısa Süreli Bir Doluluk’

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, bayramda otellerde doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığını söyledi. “Bayram döneminde, dış pazardan bayram öncesi aldığımız talep ve bayram döneminde iç pazardan gelen talep ile birlikte yüzde 100 doluluklarla geçirdik. Fakat bu kısa süreli bir doluluk” ifadelerine yer verdi.

Genel Anlamda Durağanlık Söz Konusu

Sili, turizmin yüksek sezonu olarak değerlendirilen Temmuz ve Ağustos aylarında rezervasyonların istenildiği gibi gitmediği belirtti. “Haziran ayının geneline baktığımızda doluluk oranlarımız gayet iyi. Özellikle Haziran ayı erken rezervasyon döneminde ciddi talep oldu. Haziran 20-25’ten sonra olan süreçte bir durağanlık söz konusu. Son iki haftadır bir hareketlenme yaşadı ama bizlere beklediğimizi sunmuyor.  Fiyatların yükseldiği Temmuz ve Ağustos ayları için biraz zorlanıyoruz. Bu bizimle alakalı değil. Genel anlamda Antalya bölgesi ile ilgili, hem Rus hem kaynak pazarlarımızdan başta Almanya olmak üzere biraz durağanlık var. Bunun da önümüzdeki süreçte aşılacağını umuyoruz. Bununla ilgili olarak da elimizden gelen çabayı, operatörlerimiz ve acentelerimiz ile birlikte gösteriyoruz” açıklamalarına yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTİD Başkanı Sili: “50 Milyon Turistle Turizmde Rekor Yıl”

ALTİD Başkanı Sili: “50 Milyon Turistle Turizmde Rekor Yıl”

Alanya’da Turizm Haftası kutlamaları açılış töreninde, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili açıklama yaptı. “Dünyanın en köklü ve en iddialı  turizm ülkeleri arasındayız. Bu yıl ki hedefimiz 50 milyon turisti ülkemizde ağırlayarak rekor kırmak” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.