ALTİD Başkanı Sili: “İşbirliği İle Turizm Lobimiz Güçlenecek”

Sektörel Haberler 11 Kasım, 12:55'de eklendi

ALTİD Başkanı Sili: “İşbirliği İle Turizm Lobimiz Güçlenecek”

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı (ALTİD) Burhan Sili: “Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği’nin çalışmalarıyla uluslararası turizm lobimiz güçlenecek” dedi.

ALTİD Başkanı Burhan Sili: “Turizm Lobimiz Güçlenecek”

Avrupa Türk Seyahat Acenteleri Birliği (COOP TRR), Avrupa’daki Türk kökenli seyahat acentelerini tek çatı altında bir araya getiriyor. COOP TRR, Türkiye’den ve Avrupa’dan katılım gösteren turizm profesyonellerini Münster Osnabrück Havaalanı’nda düzenlediği 4. yıllık kongresinde bir araya getirdi. Bu organizasyonla başta Türkiye-Almanya turizm ilişkileri olmak üzere Türk turizminin geleceğine projeksiyon tutmayı hedefliyor.

ALTİD Başkanı Burhan Sili: “Turizm Lobimiz Güçlenecek”

Burhan Sili Alanya Standında

Stantların da kurulduğu alanda Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen Türk kökenli firma temsilcileri işbirliği fırsatlarını görüştü. Alanya’yı ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, temsil etti. Başta Almanya’dan olmak üzere ülkemize gelen turist sayısındaki artışın hali hazırda yükselmeye devam ettiğini ve gelecekte de yükselişin devam edeceğini öngördüklerini söyleyen Sili;

“Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan Türk seyahat acenteleri ülke turizmimiz adına büyük önem taşıyor. Yapılan bu güç birliği uluslararası alanda turizm lobimizi güçlendirecek. Bu sebeple COOP TRR’yi her anlamda TÜROFED ve ALTİD olarak destekliyoruz. Standımızı ziyaret eden Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, KTB Genel Müdür Yardımcısı ve TRR Coop İcra Kurulu Başkanı Cumhur Sefer ve TÜROFED Başkanı Osman Ayık’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.