ALTİD Üyelerine Turizm Teşvikleri Anlatıldı

Sektörel Haberler 16 Nisan, 11:45'de eklendi

ALTİD Üyelerine Turizm Teşvikleri Anlatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği üyelerine ‘2019’da İstihdamın Artırılması’ konulu seminer verildi. Seminer teşvik ve yasal düzenlemeleri içerdi.

seminer

ALTİD üyelerine Sosyal Güvenlik Kurumu Alanya Merkez Müdürlüğü tarafından “2019’da İstihdamın Artırılması” konulu seminer düzenlendi. SGK Alanya Merkez Müdürü Muharrem Kaya, yasalar çerçevesinde oluşturulan imkânlarla ilgili bilgi verdi. “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Hükümetimizin çıkardığı 2019 yılında istihdamın artırılması ile ilgili 7166 sayılı Kanunda işverenlerimizin daha çok istihdam yaratması için çok büyük fırsatlar sunulmuştur.

seminer

Bu imkânları başta otel işverenlerimizin değerlendirmesini bekliyoruz. Personel alımlarının en üst seviyeye çıkartılarak ülke ekonomisine gerekli katkının yapılmasını amaçlıyoruz. Ayrıca bu konuda gerekli görülen her bilgiyi talep halinde işletmecilerimize sunacağız. Kurum olarak tüm İşverenlerimizin 7/24 hizmetindeyiz” dedi.

seminer

Daha sonra soru-cevap şeklinde istişare yapılı. ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili de SGK ile sürekli istişare halinde olduklarını belirtti. “Üye otel işletmecilerimiz ile devlet kurumları arasında köprü görevi görüyoruz. Teşvikler ve yasal düzenlemeler hakkında düzenli olarak bilgi paylaşıyoruz. Yapılan çalışmadan dolayı SGK yetkililerine, yönetim kurulum ve üyelerim adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

KETOB’dan Bugün Gıda Güvenliği Ve Alkol Denetimi Eğitimi

KETOB’dan Bugün Gıda Güvenliği Ve Alkol Denetimi Eğitimi

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle, “Gıda Güvenliği ve Alkol Denetimi Eğitimi”  toplantısı düzenleniyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.