ANKARA TURİSTİK OTELCİLER DERNEĞİ’NİN GÜNDEMİ GÜVENLİKTİ

Sektörel Haberler 4 Nisan, 16:45'de eklendi

Ankara Turistik Otelciler Derneği’nin (ANTOD) Mart ayı toplantısı, üye otellerin yoğun katılımıyla Swiss Otel Ankara’da gerçekleşti. Gündem başlıkları olarak ; “Turizmde Güvenlik ve Alınması Gereken Önlemler” ve “Ankara’da Sağlık Turizm” konuları görüşüldüğü toplantıya şehrimizde ve ülkemizde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak üzere saygı duruşu ile başlandı.

ERD_0037 ERD_0067 ERD_0078 ERD_0086

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Sayın Ömer Tontuş’un onur konuğu ve konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Sağlık Turizmi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığının çalışmaları ve konaklama sektörünü ilgilendiren başlıklar konusunda bir sunum gerçekleştirildi ve Kür ve Rehabilistasyon ile Rehabilitasyon Konaklama Tesisi Yönetmeliği çalışmalarından bahsedilderek, Ankara’nın bu çalışmalarda alabileceği roller konuşuldu.

Toplantının ikinci kısmında gündemin ikinci başlığı olan Turizmde Güvenlik ve Alınması Gereken Önlemler konusunda konunun uzmanları olarak G4S Firması yetkilileri bizlerle birlikte oldular, firma yetkilisi Sayın Fikret Bulat konaklama sektöründe güvenlik ile ilgili sunum gerçekleştirdi ve konaklama sektörünün güvenlik riskleri, ilgili yasa ve şehrin genel güvenlik sorunları ile ilgili ANTOD üyelerinin sorularını cevapladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.