ANTALYA, DÜNYA ÇİÇEK AÇAN ŞEHİRLER ÖDÜLÜ’NÜ ALDI

Sektörel Haberler 5 Ekim, 16:44'de eklendi

Turizm başkenti Antalya, Türkiye’den ilk kez bir kentin katıldığı, uluslararası ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasında “Beş Çiçekli Altın Şehir” ödülünü kazandı.

Ali Eroğlu 2

Antalya Valiliği’nin himayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Kaleiçi, Hıdırlık Sokak projesi, ‘Çiçek Açan Şehirler’ yarışmasında şampiyon oldu.

Şehrin kazandığı bu çok önemli başarıyla ilgili açıklama yapan Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Ali Eroğlu, Antalya’nın uluslararası bir organizasyonda kazandığı bu ödülü almasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm katkı koyanları tebrik etti.

Bu yarışmaya Türkiye’den ilk kez Antalya’nın katılmasıyla şehrin marka kent imajının bir kez daha altının çizildiğini ve bu başarının kentin tanıtımı için çok önemli olduğunu vurgulayan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, şöyle devam etti:

“Bu ödülle Antalya’nın dünya kenti çıtası bir kat daha yükselmiş ve daha da güçlenmiştir. Bu başarı tüm Antalya’nındır. Çok mutlu ve gururluyuz. Projeyi yürüten Antalya Valiliği nezdinde Antalya Valisi Muammer Türker’i, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i,  EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez’i, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu’nu, Antalya Kaleiçi esnafını ve orada yaşayanları, paydaşları, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum”

Eroğlu, Kanada merkezli “Çiçek Açan Şehirler” sivil toplum örgütünün amaçlarının ormancılık, çevreyi koruma, toplumsal katılımla çevresel güzelleşme ve zorlu bir süreç gerektiren ulusal program oluşturmayı ilke edinme olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Şehrimizin kazandığı bu ödül,  Antalya’nın güzelliklerinin geleceğe taşınması ve sürdürülebilir olması açısından da önemli bir kazanımdır. Bu başarı Antalya’nın çekirdek kenti Kaleiçi’nin ve mirasının geleceğe sağlıklı aktarılmasının garantisidir” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.