Antalya Havalimanı’na, Normalleşme Sürecinin İlk Uçağı İniş Yaptı

Sektörel Haberler 1 Haziran, 17:14'de eklendi

Antalya Havalimanı’na, Normalleşme Sürecinin İlk Uçağı İniş Yaptı

Yeni normalleşme süresinde ilk uçağı Antalya Havalimanına inişini Gerçekleştirdi. Uçak, 80 yolcusu ile su takı ile karşılandı. SunEXpress, yeni tip Korona virüs(Covid-19) tedbirleri kapsamında uçuşları durduran firmalardan biriysi. SunExpress, bugün kademeli olarak iç hat uçuşlarına yeniden start verdi. İzmir (ADB) – Antalya (AYT) seferini gerçekleştiren uçak, Antalya Havalimanı’na iniş yaptı.

 

FTA TAV Antalya Havalimanı’na yaklaşık 3 ay sonra ilk uçak İzmir’den  havalimanına iniş yaptı. SunExpress, Yeni tip korona virüsü (Covid-19) tedbirleri çerçevesinde, tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya almıştı. Hava yolu şirketi, misafirlerinin ve uçuş ekiplerinin sağlığı için gerekli tedbirleri yerine getirdi. Ve bugün iç hatlarda kademeli olarak uçuşlara başladı. Firmaya ait İzmir (ADB) – Antalya (AYT) seferini gerçekleştiren uçak, Antalya Havalimanı’na saat 11.00’da indi.  80 yolcusu bulunan uçak su takıyla karşılandı. yolcular, aprona yanaşan  uçağın içinden  sosyal mesafe kurallarına uyarak ve maskeleri takılı şekilde indi.

Havalimanı’na Girişte …

Yolcular otobüse aynı şekilde kurallara uyarak bindi. tüm tedbirlerin ve uygun koşulların sağlandığı  valizleri alıp gelen yolcu bölümünden  dışarı çıktılar.  havalimanına giriş sırasında yolcular termal kamera ile kayıt altına alındı.

Öte yandan Antalya Havalimanı’nda da Korona virüs kapsamında tüm önlemlerin alındığı dikkatlerden kaçmadı.Ayrıca Haavalima’nında bekleme bölümündeki koltukların ve bilet kontrol bölümündeki noktaların da  sosyal mesafe kurallarına uygun  dizayn edilmişti.

” Fazla Tedirgin olmadık”

İzmir’den geldiğini belirten Figen Kırtık, “Orada virüse yakalanınca izin alıp gelemedim. Ama evim burada. Yolculuk güzeldi. Bizi el sallayarak uğurladılar. Bence maske ve kurallara riayet ederek rahat seyahat yapabiliriz. Fazla tedirgin olmadım. Bizlerin daha dikkatli olması gerekiyor. Antalya’da da güzel karşılandık.”dedi..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.