32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Prof. Havva İşkan Işık’ın

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Prof. Havva İşkan Işık’ın

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık’a verildi.

havva işkan

Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü, Prof. Havva İşkan Işık’ın

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında 2015 yılında kurulan Antalya Kadın Müzesi’nin Akra Hotels sponsorluğunda her yıl düzenlenen ‘Prof. Dr. Jale İnan 2020 Antalya Yılın Kadını Ödülü’ için tören düzenlendi. Törene, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Oya Kansu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Selçuk Köker, Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya Kadın Müzesi danışma kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Törende açılış konuşmasını yapan ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Kadın Müzesi’nin kuruluşundan bu yana her yıl 1 Şubat’ta Prof. Dr. Jale İnan’ın doğum gününde ‘Yılın Kadını Ödülü’ verdiklerini söyledi. Bu yıl pandemiden dolayı ödül törenini 8 Mart Kadınlar Günü’ne ertelediklerini anlatan Gül Ege, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gül Ege, “Antalya Kadın Müzesi, rol model kadınları ön plana çıkartarak toplumdaki başarılı ve ilkleri yapmış kadınlarla kenti tanıtmayı misyon haline getirmiştir. Prof. Dr. Jale İnan ödülü Antalya için değerli işler yapmış, Antalya Arkeoloji Müzesi’nin açılışı için büyük emek harcamış bir isim. Bu nedenle her yıl yılın kadını ödülümüzü Jale İnan adıyla veriyoruz” dedi.

 

Antalya Kadın Müzesi’nin bir yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetlere değinen Yeliz Gül Ege, yılın kadınını ise şu sözlerle açıkladı: “Bu güne kadar birçok kadına ödülümüzü verdik. Bunlardan birisi İnşaat Mühendisi Hülya Bilgin, Avukat Sibel Önder, Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Milli Dalgıç Şahika Ercümen, 2018 yılında ise rahmetli Suna Kıraç’a, ardından da ZİÇEV Antalya Şube Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz’a, yılın kadını ödülünü verdik. Bu zamana kadar seçilen tüm hanımefendilerin benim için çok anlamları var. Bu yıl tüm jüri tek kişide odaklandı. Bu nedenle çok zorladık diyemeyeceğim. O, kendime yakın gördüğüm bir kadın. O bir savaşçı, o hiç eksilmeyen bir kum tepesi, o Jale İnan’ın öğrencisi, o bir Pataralı. Aynı zamanda o bir babaanne Havva İşkan Işık, 2020 Antalya Yılın Kadını.”

 

Gül Ege, ardından Prof. Dr. Havva İşkan Işık’a plaket verdi. Konuşmasında Antalya Kadın Müzesi’ne teşekkür eden Prof. Dr. Işık, “Jale İnan’ın öğrencisi olmak ve şimdi burada olup, hocamın ismini taşıyan bu ödülü almak beni çok mutlu etti” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER