Antalya ve Gazipaşa Hava alanları Genişletilecek, Turist Sayısı Yükselecek

Sektörel Haberler 7 Ekim, 16:55'de eklendi

Antalya ve Gazipaşa Hava alanları Genişletilecek, Turist Sayısı Yükselecek

Yeni Ekonomi Programı’Aın (YEP) 2020-2022 yıllarını kapsayan hedefleri belirdi. Bu hedefler arasında Gazipaşa Alanya ve Antalya hava limanlarının kapasitesinin yükseltilmesi söz konusu.

Turist

Yeni Ekonomi Programı (YEP)’te 2020-2022 yıllarını kapsamında hava limanlarının kapasite artışı ön planda. (YEP)’te eylem ve projeler kapsamında turizm ile ilgili altyapı yatırımlarından Gazipaşa Alanya ve Antalya hava limanlarının kapasitesinin genişletilmesi yer alıyor.
Bu konuda beklentiler arasında Kültür ve Turizm ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bu amaçla bir protokol imzalaması söz konusu.

Antalya Ve Gazipaşa Hava limanları 25,3 milyon yolcu hizmet verdi

Antalya ve Gazipaşa hava limanları bu yıl ağustos sonu itibarıyla toplam 25,3 milyon yolcuyu ağırladı. Antalya, Türkiye’de İstanbul’dan sonra en çok hava yolu yolcusunu ağırlayan havalimanı. Bu hava limanlarının kapasitelerinin artırılmasıyla şehrin turist çekme potansiyeli de artılmış olacak.

 

Antalya Hava limanı Hakkında: 

Antalya Hava limanı, Türkiye’nin Akdeniz kıyısıdaki başlıca turizm ve tatil merkezi olan Antalya’nın şehir merkezinin 10 km doğusunda yer almaktadır. Büyük ve modern havalimanı, özellikle yaz aylarında Türkiye’nin güney sahillerine gelen milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Antalya Turizm Fuarı Komite Toplantıları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.