ANTALYA’DA 4.TURİZM TEKNOLOJİLERİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sektörel Haberler 20 Ekim, 15:14'de eklendi

Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi 4.Turizm teknolojileri günü etkinliğini gerçekleştirdi.

TBD Antalya Şubesi’nin, bu yıl  4.sünü düzenlediği Turizm Teknolojileri Günü, Ramada Otel’de gerçekleşti. Bilişim firmalarının stant kurduğu etkinlikte 400’ü aşkın katılımcı yer aldı.

TBD Antalya Şube Başkanı Mehmet Akyelli,  açılış konuşması yaptı. Akyelli, “ 1971 yılında kurulan Türkiye Bilişim Derneği’ni 2009 yılında faaliyete geçirdik. Antalya Şubesi olarak, 4.  Kez düzenlediğimiz turizm teknolojileri gününde 35 sponsor firma 400’ü aşkın katılımcıyı buluşturuyoruz.  Etkinliğimize katılımlar her yıl artıyor. Antalya’da turizmle ve özellikle bilişim teknolojileri ile ilgili çözümleri bir arada görüşme  imkanı sunuyoruz. Teknoloji önümüzdeki  dört yıl içinde daha çok makinelere  ve diğer teknolojik elemanlara bağlanacak. Bugünkü toplantının önemi özellikle turizm çalışanlarını çok değerli kılmaktadır” dedi.

Akyelli; konuşmasında  son yıllardaki Bilgi ve iletişim teknolojilerinin sektörel gelişmeleri de değerlendirdi.  Akyelli; sektöründeki gelişmeleri sayısal olarak da  katılımcılarla paylaştı.

Akyelli, “Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü 2017’de TL bazında önceki yıla oranla % 18.2 büyüme gösterdi.  Bu rakamın finansal karşılığı ise; 116.9 Milyar Türk lirasıdır” dedi. Toplam TL sektör büyüklüğünü oluşturan iki ana unsurdan birisi olan Bilgi teknolojileri TL. bazında % 19’luk büyüme ile 41.3 Milyar TL.ye ulaşmıştır. İletişim teknolojileri de %15’lik büyüme ile 75.6 milyar TL. olmuştur. Ancak aynı değerleri dolar bazında baktığımızda bilgi teknolojilerine baktığımızda % 1.4’e düşüyor. İletişimdeki büyüme oranı da % -2’ye düşmüştür” diye konuştu.

Hotech Ana sponsoru firma sahibi Hamdullah Turgut “Hospitality Data Platform” , Onur Kubilay Güngör Siber Güvenlik Olay Yönetimi ve Hibrit yaklaşımlar konusun da, Çözümpark kurucusu Hakan Uzunur Microsoft 2019 yeni trendleri konusunda bilgilerini katılımcılar ile paylaştı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.