ANTALYA’DA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

Sektörel Haberler 26 Şubat, 12:08'de eklendi

ANTALYA’DA KAÇAK İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde 4 bin 880 şişe kaçak içki ele geçirildiği bildirildi. Antalya’da  operasyon Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde gerçekleşti.  Sahte içki operasyonu 7 farklı adreste yapıldı.

 

Muratpaşa ilçesinde bir iş yeri, 3 depo ve 1 araç ile Kepez ilçesinde 3 iş yeri olmak üzere toplam 7 adreste arama yapıldı.  Operasyon sonucunda bin 79 şişe kaçak viski, 3 bin 303 şişe kaçak votka, 498 şişe kaçak şarap olmak üzere toplam 4 bin 880 şişe kaçak içki yakalandı. Kaçak içkileri piyasaya dağıttığı tespit edilen A.D, E.Y. ve A.U. isimli şahıslardan E.Y. tutuklanırken, A.D. ve A.U. adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

 

 

 

 

TAHSİSLİ TURİZM ARAZİLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE NE DEĞİŞTİ?

 

TAHSİSLİ TURİZM ARAZİLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİKTE NE DEĞİŞTİ?

‘Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında yönetmelikte değişiklik yapıldığı resmi gazetede duyuruldu. Buna göre Yönetmeliğin 21. Maddesinde değişti. Bunun yanına bir de geçici madde eklendiği bildirildi. Bakalım bu değişiklikte neler var?

‘Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisine yönelik Yönetmelikte Değişiklik Yapılması yönündeki Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yer aldı.

Yönetmeliği 21. maddesinin birinci fıkrasının a) bendinde yapılan değişiklikle, daha önce Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre arttırılması kararlaştırılan arazi kullanım bedellerinin, bundan sonra Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) üzerinden belirlenmesine ilişkin karar alındı.

Ayrıca, yönetmeliğe eklenen geçici madde ile, adına kesin tahsis yapılmış olan yatırımcı veya işletmeciler, süre gelen senelerde kullanım bedeli sözleşmesini yenilemeyeceği de diğer bir değişiklik. Buna göre söz konusu ödemeler, yönetmeliğin 21 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde belirtilen oranda (TÜFE) yükseltilerek tespit yapılacak. Daha sonra tahsili gerçekleşecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.