ANTALYA’DA ÖLÜ SEZON RUS TURİSTLERLE CANLANDI

Sektörel Haberler 12 Şubat, 11:07'de eklendi

ANTALYA’DA ÖLÜ SEZON RUS TURİSTLERLE CANLANDI

ATOR rakamlarına göre yeni yıl tatili dolayısıyla Rusya’dan Antalya’ya turist akını oldu.

Bu sayede Türkiye’deki ölü sezonda ciddi bir canlanma yaşandı. Rusya’dan gelen turistlerin gözdesi olan Antalya’ya gelen Rus turist sayısı ocakta yüzde 75 artış gösterdi.

Antalya’yı ocak ayında ziyaret eden yabancı turistlerin toplam sayısı 142 bine ulaştı. Bu, Antalya tarihinde rekor sayı anlamına geliyor. Böylece bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 54 artış yaşanmış oldu. Krizi yaşanmadan önce ki yıllardaki (2014 yılı) verilerine göre ise, artış yüzde 26 civarında olduğu belirtildi.

Sputnik’in haberine göre, turizm operatörleri yeni yıl tatili için uçuş programlarını genişledi. Bu nedenle ocak ayında Antalya’ya gelen Rus turist sayısında da rekor bir yükseliş yaşadı. Rusya’dan gelen turistlerin sayısı 37 bin 300’e ulaştı. Bu, bir sene öncesine oranla yüzde 75 artış yaşadı.

Böylece Antalya’ya gelen Rus turist sayısı, Alman turistleri geçtiği bildirdi. Bu kış sezonunda Alman turistler yüzde 52 artışla 29 bin kişiye çıktı.

Antalya’daki yetkililerin ön görüsü ise; geçtiğimiz yıl toplam 13.6 milyon turist alan turizm merkezi, bu yıl 15-17 milyon civarında yabancı turisti ağırlaması bekleniyor.

 

 

POLYPAN OTELLERE İNOVATİF ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.