ANTALYA’DA OTELLER SATIŞA ÇIKARILIYOR !

Sektörel Haberler 19 Şubat, 11:00'de eklendi

Antalya’da bu yıl otelimi ‘satmam’ diyen yok gibi. Satılık oteller arasında zincir gruplarda var. 70’e yakın otelin ortalama 3.5 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi.

???????????????????????????????

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan uçak düşürme krizi nedeniyle Antalya’da aralarında Türkiye’nin önemli zincir otellerin de yer aldığı 70 otel satışa çıkarıldı. Otellerin toplam değeri 3.5 milyar doları buluyor. <spanstyle=”line-height:1.6″>Dünya Gazetesi’nden Fikri Cinokur’un haberine göre, Altınerler Yatırım Danışmanlığı’nın sahibi Emin Altıner, her turizm sezonunda kimi otellerin el değiştirdiğini, ancak bu yıl durumun çok farklı olduğun vurgulayarak şunları kaydetti:ZİNCİR GRUPLAR DA VAR“Daha önceki yıllarda bir oteli satın almak istediğinde satıcıya değerinden çok yüksek ücret verirsen alabiliyordun. Ya da satışa çıkan oteli alabilirdin. Bu yıl durum farklı. Hemen hemen hangi otele gidersen alma şansın olabilir. Geçen yıl otel sahibine ‘oteli satar mısın’ dediğinde satmayabilirdi. Ama bu yıl otelini satmayacak hemen hemen yok gibi. Çünkü turizmci krizlerden dolayı turizmden bıkmaya başladı. Bu yıl oteller satılıyor. Satılık oteller arasında zincir gruplarda var. 70’e yakın ortalama 3.5 milyar dolar değerindeki otellerin satılması krizin boyutunu gösteriyor.”

Krizin bu yıl had safhada olduğunu anlatan Altıner, “Şu anda kriz nedeniyle hissedilen çok fazla bir şey yok. Krizin etkisi sezon başladığında 2-3 kat daha fazla hissedilecek” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.