Antalya’da, Turistik Bölgelerde Tek Tarife!

Sektörel Haberler 19 Eylül, 10:58'de eklendi

Antalya’da, Turistik Bölgelerde Tek Tarife!

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı planlı kurallı ve kimlikli bir kent yapmak için göreve geldiklerini belirtti. Turistik yerlerde farklı taksimetre uygulamasına son vereceklerini, 19 ilçede tek taksimetre tarifesi uygulanacağını aktardı.

Antalya’da, Turistik Bölgelerde Tek Tarife!

Başkan Böcek, Aksu ilçesinde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Sorun, talep ve önerileri dinledi. Toplantıda, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve belediye bürokratları da yer aldı. Böcek, kimseyi ötekileştirmeden, dertlere derman olmaya geldik, dedi. Bu doğrultuda sorunları yerinde tespit etmek için tüm ilçeleri ziyaret ettiğini kaydetti. Böcek, “Bugün de Aksu’nun sorunlarını konuşacağız. Muhtarlarımız sorun ve taleplerine anında yanıt bulacaklar” açıklamasında bulundu.

“Tek Tarife”

Başkan Böcek, sorun ve talepleri not etti. Çözüm için ilgili bürokratlarını görevlendirdi. Bir oda temsilcisi turistik yerlerde farklı taksimetre uygulaması olduğunu hatırlattı. Bunun üzerine Başkan Muhittin Böcek, Antalya’nın her yerinde tek taksimetre uygulamasına geçileceğinin altını çizdi.

“Kimsenin Hakkını Yemeyeceğiz”

Başkan Böcek, şu sözleri dile getirdi:

“Kurallı, planlı ve kimlikli kent için geliyoruz” dedik. Gazipaşa’dan Kaş’a Korkuteli’den Kumluca’ya Antalya’da taksimetre ücret tarifesi tek olarak uygulanacak. Turistik yerde ayrı merkezde ayrı tarife son bulacak. Ortak noktada birleşeceğiz. Örneğin şu an havalimanından taksiyle Kadriye’ye giden bir turist 250 lira ödüyor. Aynı turist dönüşte Kadriye’den havalimanına 350 lira ödüyor. Kural şu; Antalya’da 913 mahallede 19 ilçede taksimetre tarifesi tek uygulanacak. Kimsenin hakkını yemeden, esnafın da yanında olacağız. Turist farklı tarifeleri görünce kazıklandım mı diye düşünmeyecek. Antalya kurallı bir şehir olacak.”

“Ulaşım Master Planı Çalışmalarına Başlandı”

Böcek, 19 ilçeyi kapsayacak şekilde bir Ulaşım Master Planı çalışmasına başladıklarını belirtti. İlçelerin ulaşımla ilgili birçok sorununu bu planın oluşturacağı altlıkla çözüleceğini söyledi. Aksu’da ASAT çalışmalarından dolayı bozulan yolları süratle asfaltlayacaklarını aktardı. Başkan Muhittin Böcek, Gökmen, Alaylı, Gökdere mahalle yollarının da asfalt programına alınması talimatında bulundu.

“Aksu’ya Kanalizasyon Çalışması Kasım Ayında”

Başkan Böcek, Aksu genelinde kanalizasyon çalışmalarına kasım ayından itibaren başlayacaklarını aktardı. Aksu’nun sağlıklı bir alt yapıya kavuşması için ne yapılması gerekiyorsa yapacaklarını belirtti. Antalya’nın 913 mahallesindeki tüm mezarlıkların çevre düzeni ve peyzajını kapsayan bir çalışma yapacaklarını dile getirdi.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.