ANTALYA’YA 7 MİLYARLIK YATIRIM

Sektörel Haberler 24 Ocak, 11:08'de eklendi
Resmi Gazete’de yayımlanan 2015 yılı kamu yatırımları listesinde Antalya’nın adı 69 kalem iş ve projenin karşısında yer alıyor.
antalya_marina_

Hükümetin 2015 yılında yapacağı kamu yatırımlarının listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 2015’te yurt genelinde 2 bin 915 proje için ödenek ayrılırken Antalya da bu hizmet yağmurundan nasibini aldı.

Antalya’nın adının 69 kalem iş ve projenin karşısına yazıldığı listede projeler için 7 milyar liralık bütçe ayrıldığı görüldü.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık ve Adalet Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi gibi kurumların Antalya’ya yapacağı yatırımların yer aldığı listede başı 14 proje ile Karayolları Genel Müdürlüğü çekiyor.

Devlet Demir Yolları tarafından yapılacak Eskişehir-Antalya hızlı tren hattının etüt projesi için de ödenek ayrılan yatırımlar listesinde, 2015 yılı içerisinde Antalya Havalimanı yağmur suyu drenaj sisteminin rehabilitasyonu, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne yeni bir bina yapımının başlaması ön görülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.