ATOR : CHARTERLARIN AÇILMASI RUSYA’YA İLGİYİ DÜŞÜRMEDİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Eylül, 14:07'de eklendi

 

Rusya Tur Operatörleri Derneği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rusya ve Türkiye arasındaki charter seferlerinin yenilenmesinin ardından Rusya’nın Karadeniz kıyılarının ve Antalya’nın planladıkları Rus turist sayısına ulaşmayı başardıklarını bildirdi.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-12-07 13:46:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com &
Lomidze, Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamalarda, “Rus turistlerin yüksek yaz sezonunda hem Rusya’nın turistik merkezleri hem de Antalya’ya talepleri iki ülke arasındaki charter seferlerinin açılmasının ardından yüksek kalmaya devam etti. Bu ülkelerdeki otellerin yoğunluğunu etkileyecek bir rekabet yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

Lomidze: Rus merkezlerine ilgi devam ediyor

Lomidze, Türkiye’ye charter seferlerinin sezon sonunda açılması sebebiyle bu yöndeki turların zor satılacağına ilişkin endişeler olduğunu belirterek, “Bazıları Türkiye’nin açılmasının ardından Rus turizm merkezlerine talebin azalmasından korkuyordu. Fakat istenilen turist sayısına ulaşıldı. Türkiye’ye planlandığı gibi biletler satılıyor, fakat Rus merkezlerine ilgi devam ediyor. Yüksek turizm sezonunda turist akışı başka yöne dönmedi” dedi.

“Antalya’daki hava turistleri memnun ediyor”

Turizm sektörünün temsilcileri, charter seferlerinin yolcularının ertelenmiş talep olarak adlandırılabileceğini ifade ediyorlar. Turistler tatil yerlerini seçerken birçok faktörü dikkate alıyorlar. Bunlardan ilki hava durumu. Bu dönemde hem Rusya’nın turistik merkezlerinde hem de Antalya’da hava turistleri memnun ediyor. Uzmanlar, Rusya’da havaların soğumasının ardından Rus turistler Antalya’ya gitmeye devam edeceklerine dikkat çekiyorlar.

Kaynak: http://gazetem.ru/

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.