24.5 C
Antalya
Salı, Temmuz 5, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

BAKAN AÇIKLADI: 2019’DA TURİST BAŞINA 710 DOLAR GELİR

BAKAN AÇIKLADI: 2019’DA TURİST BAŞINA 710 DOLAR GELİR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılında turist başına ortalama geliri 710 dolara çıkarmayı hedeflediklerini duyurdu.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, 2018’de turistlerin Türkiye’ye kişi başı 647 dolar bıraktığını belirtti. “Bu yıl ki hedefimiz kişi başına harcamayı 710 dolara çıkarmak. 2017’de geceleme başına gelir 63,2 iken 2018’de 65,5 dolara yükseldi. Yani, gelen turist sayısının yanı sıra gelirde de iyileşme oldu. Bu yıl hedefimiz, geceleme başına geliri 72-73 dolara çıkarmak, 52,5-53 milyon turisti ülkemizde ağırlamak. İlk izlenimler de bu rakama ulaşabileceğimizi gösteriyor” dedi.

 

 

 

 

 

AİRBNB, HOTELRUNNER’I “TERCİH EDİLEN YAZILIM İŞ ORTAĞI” SEÇTİ

Dünyanın en büyük topluluk temelli seyahat platformu Airbnb, HotelRunner’ı “Tercih Edilen Yazılım İş Ortağı” seçti.

HotelRunner, konaklama tesisleri ve acentelere yönelik inovatif teknoloji çözümleri sunan, satış yönetim platformu ve dijital kontrat ağı. Beş ay önce HotelRunner ve Airbnb arasında çift yönlü özel API entegrasyonu duyurulmuştu. Airbnb ve tesisler için olağanüstü sonuçlar ortaya çıkaran HotelRunner’ın dünya standartlarındaki yenilikçi teknolojisi bu unvan ile de tescillenmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,166TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER