BAKAN AVCI : “TÜRKİYE, DİĞER ÜLKELER NE KADAR GÜVENLİYSE O KADAR GÜVENLİ “

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Ağustos, 13:55'de eklendi

Almanya’da turizm sektörü temsilcileri arasında yapılan görüşmelere katılan, ülkenin önde gelen tur operatörleri ve turizm sektör yetkilileriyle çalışma toplantısı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, terör ve güvenlik meselesine parmak basarak, Şu anda diğer ülkeler ne kadar güvenliyse Türkiye de o kadar güvenlidir” dedi.
NABİ
Almanya`da turizm sektörü temsilcileri ile konuşan Bakan Avcı, Türkiye’nin gücünü ve durumunu hatırlattı.

Terör turizmde imajı zorluyor

Sektördeki başlıca sorunlardan birinin tüm dünyda uluslararası terörizm ve bundan kaynaklanan imaj sorunları olduğuna işaret eden Bakan Avcı, “Türkiye ile ilgili olarak da bu gündeme geliyor. Biz de Türkiye açısından meselenin nasıl görüldüğünü muhataplarımıza açıklıyoruz, izah ediyoruz.Uluslararası terörizmin bütün dünyada turizme verdiği zarar, herkesçe biliniyor. Bu sadece Türkiye’nin sorunu da değil” dedi.

Türkiye turizmi krizleri çabuk aşar

Turizmdatabank’ta yer alan habere göre, Türkiye’nin uluslararası terörizmin saldırılarından kaynaklanan zararları en hızlı atlatan ülkelerin başında geldiğini söyleyen Bakan Avcı, bu konuda Brüksel ve İstanbul havalimanlarında gerçekleşen terör saldırılarını ve etkilerinin sürme derecelerini karşılaştırdı.

Türk ve Alman turizmciler

Almanya’da turizm sektörü temsilcilerini biraraya getiren toplantıda; Alman Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB, TÜROFED, TYD, TUROB ile TUI, Thomas Cook, Schauinslan, Alltours, Ferien Touristic, FTI, Bentour, TSS, H&H’den yetkililer de katıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.