BAKAN ERSOY AKM HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 6 Ağustos, 16:31'de eklendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet ErsoyTaksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ihalesinin en geç ekim ayında yapılacağını açıkladı.

aa 

Ersoy, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı’nda ihalesinin sonuçlanacağı belirtilen AKM ve birinci etabındaki fiziki gerçekleşmenin yüzde 45’e çıkartılacağı belirtilen Rami Kışlası’nı ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 Bakan Ersoy’a AKM incelemeleri sırasında Bakan Yardımcıları Nadir Alparslan ve Prof. Dr. Ahmet Halûk Dursun ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan eşlik etti.
İstanbul Atatürk Kültür Merkezi inşaatının en geç ekim ayında başlayacağını söyleyen ve projenin bitiş süresine de değinen Bakan Ersoy, bu sürenin ekim ayı içerisinde ikinci 100 günlük eylem planıyla birlikte açıklanacağını kaydetti.

Bakan Ersoy’a, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Nadir Alparslan ile Haluk Dursun, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da eşlik etti. İlk olarak yıkım çalışmalarında sona gelinen AKM’nin şantiye sahasında incelemelerde bulunan Ersoy, yetkililerden süreç hakkında detaylı bilgi aldı. İncelemelerin ardından basın açıklaması yapan Bakan Ersoy, en geç ekim ayı içerisinde AKM’nin ihale sürecenin tamamlanıp inşaatın başlayacağını söyledi. / AA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.