BAKAN ERSOY “ DİDİM TURİZMİ İHMAL EDİLİYOR ”

Sektörel Haberler 2 Ocak, 10:32'de eklendi

BAKAN ERSOY “ DİDİM TURİZMİ İHMAL EDİLİYOR ”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy makamında, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay,  Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmiş Erbaş ve Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla’yı misafir etti. Bakan Ersoy ‘’Turizme tahsis edilen arazilerde yatırımların henüz başlamamış olmadan üzüntü duyduğunu” dile getirdi.

Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, Bakan Ersoy ile Didim turizmi hakkında toplantı gerçekleştirildi. Görüşmede sezon değerlendirildi. Turizm tahsis alanları ile turizmin sürdürülebilir olması hedefi üzerine görüşüldü.

”TURİZME TAHSİS EDİLEN ARAZİLERDE HAREKETLİLİK YOK”

“Didim önemli bir yer olmasına rağmen ihmal ediliyor ve bu konuda gereken yapılacaktır” açıklamasında bulunan Bakan Ersoy, “Uzun süreden beri verilen tahsis alanlarında bir hareketlilik olmaması üzücü bir durumdur ve bir an önce çözüme ulaşmalıdır” dedi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ziyaretlerinde, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’u Türkiye’de ilk olan ve Nisan 2019 tarihinde üçüncüsünü düzenleyecekleri Didim Vegan Festivali’ne (VegFest) davet ettiklerini söyledi.

 

İSTANBUL’A HER GÜN 1500 RUS TURİST GELDİ

Türkiye’ye Rusya’dan gelen turist sayısı 2018’de 6 milyona yaklaşıp yeni bir rekora imza attı.  İstanbul’a en çok hangi ülkelerden yabancı ziyaretçi geldiği  açıklandı.  Araştırmaya göre, İstanbul, toplamda 12 milyon 355 bin 122 turiste ev sahipliği yaptı.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.