BAKAN ERSOY: “TURİSTLERE TURİZM TRENİ GELİYOR “

Sektörel Haberler 25 Şubat, 13:22'de eklendi

Bakan Ersoy; Yurtdışında da 81 ilin turizme kazandırılmasın için Doğu Anadolu Bölgesi’ni ziyaretlerde bulundu. Ersoy, “ Erzurum’dan trenle Sarıkamış’a ulaştık. Keyifli bir yolculuktu. Kars, Doğu Ekspresi ile bütünleşti. Türkiye’de çok popüler hale geldi. BU popülerliği yurt dışına da taşıyacağız.

DÜNYADA BU TRENLER MEŞHUR 

Gezisinde Doğu Ekspresi’nin Kars ile bütünleştiğini ifade etti. Kente büyük katkılarından bahsetti. Konuyla ilgili olarak açıklamalar yaptı. “Turistler için yurt içinde popüler hale gelen bu treni, ülke dışında da tanıtacağız. Zaten Dünya’da bu tür trenler turistler arasında çok meşhur. Doğu Ekspresi’ ulaşımı sağlıyor.   Turizm ekspresi rolü yok. Şimdi biz Doğu Ekspresi’nin güzergahında farklı bir sistem uygulayarak ‘Turizm Ekspresi’ yapabilir miyiz. Bunun araştırmalarını yapacağız. Doğu Ekspresi turizmde öne çıkmaya başladı bile.  O zaman biz de  Doğu Ekpresi’ni bu yönde bir tren haline dönüştürelim. Amacına uygun olsun. Doğu Ekspresi kendi görevini görsün, turizm treni de kendi görevini yapsın” dedi.

 

 

 

 

ERSOY: “TURİZMDEN TÜM İLLER GELİR SAĞLAYACAK”

 

Bakan Ersoy geçtiğimiz günlerde Erzurum’u ziyaret ve turizm ile ilgili hedeflerini dile getirdi.  Ersoy, ” Tüm illerin turizmden gelir sağlayacak. Bunun içinde bir kombinasyon oluşturarak cazibe merkezleri oluşturacağız” dedi.

Cazibe Merkezleri Olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm hedefleriyle ilgili olarak şu açıklamaları yaptı. Ersoy; “2023 hedefimizi 50 Milyon’dan 70 Milyon’a arttırdık. Bizim asıl hedefimiz bu rakamları geçmek ve daha yüksek hedeflere ulaşmak. Yeni hedefleri yakalayabilmek için de Türkiye’de bu sektörün 81 ilde yapılması gerekiyor. Türkiye’deki ilin de turizmden payda ve gelir alması gerekiyor. bunu yapmak içinde tüm illeri geziyoruz. Tek tek yerel yönetimlerle fikir alışverişinde bulunuyoruz. O illerin turizm planlarına bakarak oraları geliştireceğiz. Onların turizmden paylarını artırmak için ne gerekliyse yapacağız. İlleri kendi aralarında kombinasyon olacak şekilde birleştiriyoruz. Tek ilin tanıtımı maliyetli bu şekilde hem daha kuvvetli tanıtım yapılıyor. Hem de cazibe merkezleri oluşturuluyor ” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.