BAKAN’DAN ÇEŞMELİ TURİZMCİLERE MÜJDE !

Sektörel Haberler 24 Ağustos, 10:36'de eklendi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den Çeşmeli turizmcilere müjde. Zeybekçi, “Termal turizm için charter uçuşları ayarlayın, yolcu başına 1000 dolar desteği biz verelim” dedi.
ÇEŞME

Çeşmeli turizmcilerle iki saatlik bir görüşme yapan Nihat Zeybekçi, turizmcilerin ecrimisil sorununun çözümü için çalışma yapacaklarını açıkladı. Yeni Asır’ın haberine göre toplantıya, Çeşme Boyalık Beach Otel’de yapılan toplantıya; Nail Özkardeş, Rıza Akça, Deniz Özkardeş, ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Yakup Demir, sektör temsilcileri Orhan Belge, Serkan Aksu, Nihat Levent, Mustafa Yüksekol, Özgür Çireli ve Adnan Yüksekol gibi isimler de katıldı.

ECRİMİSİL SORUNU ÇÖZÜLECEK

Toplantıda sorunları masaya yatırdıklarını ifade eden Yakup Demir, “Sayın bakanımız bizi topladı ve sorunları çözmek için ilk ağızdan dinlemek istediğini belirtti. Sorunlarımızı anlattık. Not aldı, elinden geleni yapacağını söyledi” dedi. Bakan Zeybekci’nin Çeşme’ye ‘pozitif’ bir dokunuş yapmak istediğine dikkat çeken Demir, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım’ın bulunduğu toplantıda ecrimisil sorununun başta olduğu bir çok sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, “Bakanımız Ecrimisil sorununu çözeceğini söyledi.

TERMAL TURİST İÇİN 1000 DOLARLIK TEKLİF

Toplantıda, Çeşme’de sezonun 3 ay olmasına karşın işletmelerin, çalışanlara yönelik 12 ay SGK primi ödediğini ve bunun ağır bir yük getirdiği konusunun da gündeme getirildiğini belirten Demir, konunun çözümü için de destek beklediklerini söylediklerini iletti. Zeybekci’nin “Termal turizmi için Charter uçuşları organize edin her turist için bin doları bakanlık olarak biz ödeyelim” dediğini ifade eden Demir, “Bizim için tüm bunlar pozitif gelişmeler” dedi. Toplantıda Zeybek’in, “Çeşme’nin sorunlarının çözümü için diğer bakanlıklarla bir arama konferansı düzenleyeceğiz.” dediği de ifade edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.