Beyoğlu’nda 35 Yıllığına Otel İhalesi

Sektörel Haberler 24 Haziran, 10:15'de eklendi

Beyoğlu’nda 35 Yıllığına Otel İhalesi

İstanbul Beyoğlu’nda bir arazi otel yapım karşılığı 35 yıl süreli kiraya veriliyor.

beyoglu

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından duyuru yapıldı. Beyoğlu 293 adadaki arsa ve kagir gazino nitelikli 6-10-11-12-19-21 parsellerin otel yapım karşılığı 35 yıl süreyle kiraya verilecek. Proje ve inşaat aşaması 3 yıl denildi.  Kullanım ve işletme aşaması ise 32 yıl olarak açıklandı. İşin süresi ve kira ödemeleri yer teslim tarihi itibariyle start alacak.

Kira bedeli ise 1. yıl Aylık: 80 bin TL (artı ihale artışı.  İkinci ve üçüncü yıllar aylık kira bedelleri her yıl bir önceki yılın kira bedeli TÜFE oranında artırılacak. 4. yılın başından itibaren aylık; 300 bin TL olacak. 5. yıldan itibaren sözleşme süresi sonuna kadar her yıl, bir önceki yılın kira bedeli TÜFE oranında artırılarak belirlenecek.

İhale 16 Temmuz’da Yapılacak

İhale 16 Temmuz 2019 saat 14.00’te Beyoğlu’ndaki Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, No: 2, Kat: 7 (İhale Salonu) salonunda gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’nin En Büyük Suni Nehri Tamamlanıyor

Türkiye’nin En Büyük Suni Nehri Tamamlanıyor

Mardin Ovası’nda bulunan arazinin sulanmasını sağlayacak projenin yüzde 65’i tamamlandı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yoğun ve verimli bir çalışma yürütülüyor. Amaç, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kurak topraklarını suyla buluşturup, yörede yaşayan insanların gelirlerinin ve yaşam standartlarının yükseltilmesi.

Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük yapay nehri olarak bilinen Mardin-Ceylanpınar ana kanalının tamamlanmasının ardından Fırat Nehri’nin suyunu biriktirecek Mardin depolama tesisi de inşa ediliyor.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Fırat’ın suyunu biriktirecek Mardin depolama tesisinin yapımına devam edildiğini söyledi.

Aydın, ” İşin maliyeti, uygulama senesi fiyatlarına göre yaklaşık 340 milyon liradır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.