Biblo Globus, Thomas Cook’a Satılmıyor

Sektörel Haberler 16 Mart, 10:55'de eklendi

Rus pazarının gelişen  tur operatörü Biblo Globus ve Avrupa Pazarı’nın en güçlülerinden Thomas Cook’a satılıyor” iddiaları bugünkü  Turizm gündemine maddesi. biz de GM Dergi olarak bu konuda ufak çaplı bir araştırma yaptık. Ve durumun güncel olmadığı bilgisine ulaştık.

thomas cook

Yani kısacası Biblo Globus, Thomas cook’a satılmıyor.

Gm Turizm ve Yönetim Dergimiz tarafından yaptığımız araştırma sonucunda; Thomas Cook ve Biblo Globus arasında satın almanın pek de mümkün olmadığı sonucu ortaya çıkıyor.

İşte size konunun detayları..

Evet, iki şirket geçtiğimiz aylarda bir araya gelmiş . İki firma arasında  bu görüşmelerin başlamasına dair bir gizlilik anlaşması imzalanmış. Ancak aldığımız duyumlara göre; bu anlaşma sadece  iki şirketin birbirlerini işleyişlerini ve organizasyonlarını tanıması ( inceleme süreci) üzerine yapılan bir gizlilik anlaşmasıymış.

Bu Saatten Sonra Zor

Thomascook bu anlaşmanın ardından şirketi incelemeye almış ancak, satın alma kararının  Şubat Ayına kadar açıklanması planlanıyormuş. Yine aldığımız duyumlara göre; Şubat”ta açıklanması beklenen satın almanın gerçekleşmemesi, sürecin bu saatten sonra olumlu sonuçlanmayacağı kanısını hakim kılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.