BÖCEK “KALE KAPISI’NI CANLANDIRACAĞIZ”

Sektörel Haberler 26 Şubat, 10:22'de eklendi

BÖCEK “KALE KAPISI’NI CANLANDIRACAĞIZ”

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Muhittin Böcek, Antalya’yı geliştirecek ve mutlu edecek turizm projelerini açıkladı.

Muhittin Böcek, turizm ve çevre projelerine yönelik “Balbey, Haşim İşçan ve Kaleiçi Dönüşüm Projesi vatandaş işbirliği ile yapılarak Kale Kapısı canlanacak” dedi.

“ İlçelerin arıtma tesisi problemi çözülerek, kaybedilen Mavi Bayrakları yeniden elde edeceğiz. Kültür ve inanç turizmini zenginleştireceğiz. Antalya’da kış turizmini canlandırmak için Tahtalı Dağı ve Saklıkent Bölgelerinde günübirlik tesisler oluşturacağız. Antalya’nın belirli bölgelerini şehrimize özgü turunçgil, lavanta, likya lalesi, ful, Arap yasemini ve hanımeli gibi bitkiler ile çeşitlendireceğiz. Antik yürüyüş yollarının bakımlarını yapacağız. Alanya Kalesi’ni UNESCO’nun kalıcı listesinde yer alması için çbalayacağız. Turizm çalışanlarına ring hattı kuracağız. Deniz süpürgesi ve deniz denetim tekneleriyle denizimiz temiz kalacak. Kaş-Kalkan Bölgesi’nde tıbbı şifa bahçesi oluşturacağız. Antik kentlerimize altyapı ve ulaşım olanağı sağlayacağız. Tarihi ve turistik mekânlarımıza üstü açık otobüslerle turlar organize edceğiz” açıklamalarında bulundu.

Kültür Etkinlikleri

Muhittin Böcek, Uluslararası Antalya Çağdaş Sanat Bineali düzenleyeceklerini, turizme katkı sağlaması amacıyla çeşitli festivaller organize edeceklerini de dile getirdi. “Yerleşik yabancı ve turistler için kültür sanat etkinlikleri düzenlenecek” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.