Bodrum Belediyesi’nden Salgına Karşı Psikolojik Destek Hattı 

Sektörel Haberler 4 Nisan, 14:45'de eklendi

Bodrum Belediyesi’nden Salgına Karşı Psikolojik Destek Hattı 

Korona virüse karşı gerekli tüm tedbirleri almaya devam eden Bodrum Belediyesi, salgın döneminden etkilenen vatandaşların zihinsel ve duygusal bütünlüğünü korumalarına yardımcı olmak amacıyla psikolojik danışmanlık hattı kurdu.

Bodrum Belediyesi Psikologu Feyza Öztürk

Bodrum Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal izolasyon yaşayan Bodrum halkının, pandemi konusundaki endişelerini gidermek. Ayrıca Bodrum Belediyesi kaygı ve stres düzeyini dengelemek amacıyla “Psikolojik Danışmanlık Hattı”nı hizmete sundu.

Belediye Başkanı Ahmet Aras, hattın 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığa da etkileri olduğu biliniyor. Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımız, bu dönemde Belediyemiz Kültür Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikolog arkadaşımızı arayarak destek alabilecek” dedi.

444 00 48 numaralı çağrı merkezini arayabilecekler

Sosyal izolasyon ve pandemi konusunda psikolojik danışmanlık hizmeti isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında Bodrum Belediyesi’nin 444 00 48 numaralı çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilecekler.

Öte yandan, Bodrum Belediyesi Psikologu Feyza Öztürk’ün, Covid-19 pandemisi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, kaygı ve endişe düzeyimizi azaltmanın yollarını anlattığı ilk webinar’ı Bodrum Belediyesi’nin Youtube kanalında yayınlandı.

 

Haber Video Linki : https://www.youtube.com/watch?v=T-H6QJFcdvk

 

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.