Bodrum’da Yine Yangın!

Sektörel Haberler 17 Temmuz, 10:22'de eklendi

Bodrum’da Yine Yangın!

Bodrum’da geçtiğimiz günlerde çıkan orman yangınının ardından yine yangın çıktı.

bodrum yangin

Bodrum Gündoğan Mahallesi Yayladağ mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bir anda büyüyen alevler yüzlerce ağacı sardı. Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliği’ne bağlı çok sayıda ekip geldi. Ormanda geniş bir alanda yayılan yangına havadan da 7 helikopter müdahalede bulundu. Ekipler, alevleri söndürebilmek için havadan ve karadan yoğun çalışma yaptı.

Jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı tedbir amaçlı bölgede bulundu. 2 saat süren çalışma sonucunda yangın söndü. Yüzlerce çam ağacının kül olduğu yangında 3 hektarlık alan tamamen yandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodrum’a Milyon Dolarlık Yatırım

Bodrum’a Milyon Dolarlık Yatırım

Bodrum’un Akyarlar da milyon dolarlık yatırım yapacak olan Karaderili Şirketler Grubu bölgeye hareketlilik getirecek.

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas, İş istihtamını arttıracak ve kaliteli turist getirerek 12 ay turizm için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.

Bodrum’un Akyarlar bölgesinde 2 otelleri bulunan Karaderili Şirketler Grubu otel yatak sayısını yükseltmeye karar verdi. 650 yataklı oteli bin 100 yatağa çıkaracak. Karaderili Şirketler Grubu inşaat yasağı biter bitmez inşaata başlayacak.  Karaderili Şirketler Grubu yaptıkları bir çok otel ve turizm işletmeleriyle de yatırımcılar ışık tutuyor.

Karaderili Şirketler Grubu CEO Tevfik Talas turizmi değerlendirerek “Bodrum turizmi gelişim gösteren bir bölgemiz. 2008 yılından itibaren Bodrum’da 2 tesisimizle birlikte faaliyetteyiz. Son dönemlere baktığımız zaman İstanbul’da gelişen terör olayı. Ardından 2015 yılında gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsünden sonra Batılı medyanın bu sahil kıyısıyla negatif bir propagandası sonrası turizm de bir düşüş yaşandı. 2015 yılından sonra Turizm Bakanlığımızın da destekleri ve katkılarıyla yukarıya doğru giden bir pozitif ivme yakaladı. 2018 yılından Türkiye geneline 40 milyon hedefine ulaştık. 2019 yılında koyulan 52 milyon turist hedefi ise ilk 9 ayda 40 milyonları yakalayacak gibi görülüyor. 12 ayda 52 milyon turist hedefini tutturacağız gibi görülüyor.

Akdeniz ve Ege kıyılarını bazaldığımız zaman öne çıkan en büyük faktör Turizmde kişi sayısına ulaşırken, turizm gelirlerinin de arttırmamızın çok çok önemli olduğunu görüyoruz işletmeler açısından. Her şey dahil sistemini tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor. Çok büyük yatak sayısı tesislerimiz var. Yatırımcılar, yatırımlarının karşısında ayakta kalma noktasında zorluk yağıyorlar. Kalifiye personel çalıştıramıyorlar. Biz bu her şey dahil sisteminden biraz uzaklaşıp, bölge esnafına, yatırımcıya maliyetler noktasından avantaj sağlaya biliriz. Bu durumu da uluslar arası plartform da rekabete dönüştüre bilirsek hem kişi sayını yakalama olasılığımız artacak hem de gelir seviyesin arttırmada bizim önümüzü açacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.