Burak Pehlivan GM Talks’a Konuk Oluyor!

Sektörel Haberler 21 Mayıs, 08:12'de eklendi

Burak Pehlivan GM Talks’a Konuk Oluyor!

GM Talks, hafta içi her gün turizm dünyasının önemli fikir insanlarını konuk etmeye devam ediyor. 26 Mayıs Salı Saat 21.00’de gerçekleşecek  GM Talks yeni bölümünde, yıllarca Ukrayna’da Türkiye’yi başarı ile temsil eden Uluslararası Türk Ukrayna İş Adamları Derneği’nin(TUİD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Burak Pehlivan’ı ağırlayacak.

Pehlivan, ayrıca Politek ve Impex Şirketleri’nin Kurucusu ve Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği’nin Kurucu Başkanı ünvanlarına sahiptir. GM Talks’un bu canlı yayınını GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Instagram hesabından takip edebilirsiniz!

Turizm dünyasının en önemli isimleri GM Talks’ta!

Turizm sektörü için çalışan paydaşların doğru öngörülere, akılcı senaryolara, güçlü stratejilere ve alternatif aksiyon planlarına ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılamaya yönelik GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Instagram hesabında canlı yayınlanan “GM Talks” Selçuk Meral’in moderatörlüğünde gerçekleşmeye devam edecek.

Burak Pehlivan Hakkında

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Suadiye Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu’nu birincilikle bitirdikten sonra orta ve lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. Lisede, okul takımıyla beraber satranç dalında üç İstanbul birinciliği kazandı. Lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde alırken, Türkiye’nin en büyük ve en etkin öğrenci derneklerinin başında gelen Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün(İTÜ EMK) iki dönem başkanlığını yaptı. Mezuniyet sonrası Türkiye’de makine ve inşaat sektörlerinde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2003 yılından itibaren başta Ukrayna ve Rusya olmak üzere Doğu Avrupa ülkelerine çok sayıda seyahat yaparken, seyahatler ve ticari faaliyetler sonucunda bu coğrafyayı yakından gözlemleme imkanı oldu. Burak Pehlivan, 2009 yılında, makine ve makine ekipmanları ticaretiyle uğraşan ve sektöründe Ukrayna’da pazar lideri olan Kiev merkezli Politek Impeks firmasını kurarken hala bu firmanın yönetim kurulu üyesidir.

2012 yılında Doğu Avrupa’da yılın Türk İş adamları Derneği ödülüne layık görülen

Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği’nin (TUİD), 2011 yılından itibaren üç dönem yönetim kurulu başkan vekilliği görevini yürüten  Burak Pehlivan, 2016 yılında, TUİD yönetim kurulu başkanlığı görevine seçilmiş, 2018 yılında Polonya’da, Baltık İş Forumu’nda Polonya’nın ve Ukrayna’nın büyük dostu ödülüne layık görülmüştür.  Beşiktaş kongre üyesi ve Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği kurucu başkanıdır. Ukrayna, Ukrayna Türkiye ilişkileri, Doğu Avrupa ülkeleri ve yaşama dair binden fazla yazı, makale, bildiri ve rapor kaleme alan; OECD, EBRD, UNDP, USAID ve Dünya Bankası gibi uluslararası kurum ve kuruluşların organizasyonlarında Ukrayna, kalkınma politikaları, Ukrayna Türkiye ekonomik ilişkileri ve serbest ticaret gibi alanlarda uzman, konuşmacı olarak da görüşlerini paylaşan ve bu konularda onlarca konferans veren Pehlivan, Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Rusça bilmektedir. Daha önce yayımlanan yazıları ve yeni çalışmaları, sekiz yıldır burakpehlivan.org adlı kişisel bloğunda topluca yer almaktadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.