Burdur Altınyayla’da Turizm Altyapısı BAKA İle Güçleniyor

Sektörel Haberler 7 Aralık, 09:30'de eklendi

Burdur Altınyayla’da Turizm Altyapısı BAKA İle Güçleniyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi’, ‘Sosyal Kalkınma’ ve ‘Turizm Altyapısının Geliştirilmesi’ alt başlıklarında 2019 Mali Destek Programları’ndan (MDP)destek almaya hak kazanan projeler, sözleşmelerin imzalanmasıyla uygulanmaya başlıyor.

Burdur İli Altınyayla Belediyesi’nin Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ndan destek almaya hak kazanan ‘Yaylada Altın Dönem Başlıyor Projesi’nin sözleşmesi Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş ile BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler tarafından imzalandı.

Ekoturizm İle Bölgede İstihdam Sağlanacak

 

Altınyayla Belediyesi’nin imzalar sonrası projeler uygulanmaya başladı. Projesi ile Altınyayla İlçesi’nin tarihi, kültürel, doğal güzellikleri ve bölge dokusunun yansıtıldığı kırsal mimariye sahip tam donanımlı örnek ekoturizm konaklama tesisi yapılacak.  Böylece istihdamla birlikte bölgede ekoturizm yatırımlarının sürdürülebilirliği konusunda yeni yatırımcılara örnek olunması amaçlanıyor. Projenin hayata geçirilmesiyle Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri gerçekleştirilen Altınyayla’da,spor turizmi ile bağlantılı olarak yağlı güreş sporcularının yarışma hazırlık kamplarının yapılmasını da sağlamak hedefleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.